Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Andrews
Results
High School Results
Team Name
AVON LAKE
Avon Lake
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
DEC 8-5
P. Dubendorfer
Whitmer
2024 Division 1 Perrysburg District
2nd Wrestleback (16 Man)
150
03/02
W
DEC 10-3
S. Angel
Tol. St. Francis
2024 Division 1 Perrysburg District
1st WB
150
03/02
L
TF 23-8 4:29
L. O`Brien
St. Edward
2024 Division 1 Perrysburg District
Round 1 (16 Man)
150
02/24
L
MD 8-0
A. Supers
Medina
Northeast District Div. I Boys Sectional
3rd Place
150
02/24
W
DEC 8-2
C. Hetrick
Fremont Ross
Northeast District Div. I Boys Sectional
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/24
L
DEC 7-6
L. Koprowski
No. Royalton
Northeast District Div. I Boys Sectional
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/24
W
F 2-5 2:00
N. Fent
Ashland
Northeast District Div. I Boys Sectional
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/24
W
F 2-0 1:06
J. Jr.
No. Ridgeville
Northeast District Div. I Boys Sectional
Round 1 (16 Man)
150
02/17
L
F 9-1 3:16
H. Anderson
Midview
Southwestern Conference Varsity
1st Place
150
02/17
W
DEC 11-6
C. Crawford
Amherst
Southwestern Conference Varsity
Semis & 1st WB (8 Man)
150
02/17
W
F 6-0 2:49
R. Roberto
Olmsted Falls
Southwestern Conference Varsity
Quarterfinals (8 Man)
150
01/13
L
Replay
F 3-2 3:00
M. Mitchell
MOUNT VERNON
2024 Maumee Bay Classic
Round 5 (Consi)
150
01/12
L
Replay
DEC 11-9
X. Courneya
Brighton HS
2024 Maumee Bay Classic
Round 4 (Champ 16)
150
01/12
W
Replay
F 6-2 4:33
A. Rohr
Washington (Massillon)
2024 Maumee Bay Classic
Round 2
150
12/29
L
Replay
MD 19-6
D. Duvall
Rootstown
Medina Invitational Tournament 2023
7th Place Day 2
150
12/29
L
Replay
DEC 6-2
P. Dubendorfer
Toledo Whitmer
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 12 - (Consi quarters) Day 2
150
12/29
W
Replay
DEC 6-2
P. Cone
Delta
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 10 - (Consi rd 6) Day 2
150
12/29
W
Replay
F 8-7 3:56
L. Moses
Olentangy (Lewis Center)
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 9 - (Consi rd 5) Day 2
150
12/29
W
Replay
DEC 4-3
K. Gustin
Miami East (Casstown)
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 8 (Consi rd 4) Day 1
150
12/28
L
Replay
DEC 9-6
J. McDonald
Oak Harbor
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 5 (3 Champ) Day 1
150
12/28
W
Replay
DEC 7-0
P. Tomazic
Solon
Medina Invitational Tournament 2023
Round 2- (2 champ) Day 1
150
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020