Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Henry Johnson
Results
High School Results
Team Name
Mahtomedi
Union
Webster Groves
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 13-4 6:00
O. Fox
Two Rivers
2024 MEC JV Championships
Placement Matches
145
02/03
L
F 2-0 1:59
S. Negron
Two Rivers
2024 MEC JV Championships
Tourney Round 5
145
02/03
L
MD 12-0
S. White
Mahtomedi
2024 MEC JV Championships
TR4
145
02/03
W
F 3-2 2:35
O. Fox
Two Rivers
2024 MEC JV Championships
Tourney Round 2
145
02/03
W
F 8-15 4:46
A. Reyes
South Saint Paul
2024 MEC JV Championships
Tourney Round 1
145
01/27
L
F 9-3 3:54
D. Vargas
Mountain View
2024 Prairie JV Tournament
Cons. Round 1 (12 Man)
138B
01/27
L
F 2-0 0:48
D. Vargas
Mountain View
2024 Prairie JV Tournament
Champ. Round 1 (12 Man)
138B
01/20
L
F 2-0 1:00
P. Cleary
White Bear Lake Area
Mahtomedi @ White Bear Lake Area
Round 1
160
01/20
L
MD 10-0
M. Bono
North
Mahtomedi vs. North
Round 1
152
01/20
L
F 5-0 1:52
D. Title
Roseville Area
Mahtomedi @ Roseville Area
Round 1
160
01/05
L
DEC 11-6
S. Negron
Two Rivers
Two Rivers @ Mahtomedi
Round 1
152
12/28
L
F 2-0 0:59
G. Wittek
Anoka
Eau Claire Holiday Duals
Round 1 (4 Team)
144
12/28
L
F 2-0 1:00
G. Kostuck
Coon Rapids
Eau Claire Holiday Duals
Placement (4 Team)
144
12/28
L
F 2-0 0:29
T. Foss
Kenyon-Wanamingo
Eau Claire Holiday Duals
Round 2 (4 Team)
144
12/28
L
F 4-0 2:50
M. Leirmo
Mondovi
Eau Claire Holiday Duals
Finals (2 Team)
144
12/28
L
F 2-0 0:32
I. Draeger
Eau Claire North
Eau Claire Holiday Duals
Round 3 (4 Team)
144
12/22
L
DEC 11-6
B. LaCroix
DeSmet
North Point 9/10 Tournament
Round 5
150C
12/22
L
F 4-3 1:33
G. Morris
Ft. Zumwalt West
North Point 9/10 Tournament
Round 3
150C
12/22
L
F 2-0 0:27
M. Gable
St. Charles West
North Point 9/10 Tournament
Round 2
150C
12/22
L
F 4-1 1:42
T. Noland
Hannibal
North Point 9/10 Tournament
Round 1
150C
12/22
L
F 7-5
B. Brockman
---
JV Hastings
Round 1
145
12/21
L
DEC 7-2
C. Schleper
North
North @ Mahtomedi
Round 1
160
12/15
W
F 10-1 4:04
S.
St. Croix Lutheran
St. Croix Lutheran vs. Mahtomedi
Round 1
152
12/09
L
TF 18-2
L. Frandrup
---
JV Park Duals
Round 1
145
12/09
L
DEC 6-3
T. Wicklund
---
JV Park Duals
Round 1
152
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023