Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Tobler
Results
High School Results
Team Name
Copper Hills
Copper Hills V
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
M FOR 0-0
H. York
Corner Canyon
2024 UHSAA Boys 6A State Championships
3rd & 5th
113
02/17
L
Replay
DEC 8-2
M. Fowden
Farmington
2024 UHSAA Boys 6A State Championships
Cons Semi-Finals
113
02/17
L
Replay
DEC 7-1
A. Bastian
Layton
2024 UHSAA Boys 6A State Championships
Semis
113
02/16
W
Replay
DEC 6-2
D. Christensen
Bingham
2024 UHSAA Boys 6A State Championships
Quarters
113
02/16
W
Replay
F 18-4 4:54
L. Thurber
Farmington
2024 UHSAA Boys 6A State Championships
Champ Round 1
113
02/03
W
DEC 5-3 SV
R. Nelson
Syracuse
2024 UHSAA 6A Boys Division A
Placement Matches (32 Man)
113
02/03
W
DEC 4-2
I. Schoenfeld
Syracuse
2024 UHSAA 6A Boys Division A
Cons Semis (32 Man)
113
02/03
L
DEC 8-7
H. York
Corner Canyon
2024 UHSAA 6A Boys Division A
Semis & 5th WB (32 Man)
113
02/02
W
MD 12-1
H. Hurl
Corner Canyon
2024 UHSAA 6A Boys Division A
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
02/02
W
F 16-6 5:44
S. Myers
Mountain Ridge
2024 UHSAA 6A Boys Division A
Champ Round 2 & WB (32 Man)
113
01/19
W
F 14-1 5:19
D. Anson
Lone Peak
6A Dual State Championships
Round 5 (6 Team)
113
01/19
W
MD 10-2
C. Wilson
American Fork
6A Dual State Championships
Round 2 (6 Team)
113
01/19
W
F 9-2 3:37
C. Barton
Westlake
6A Dual State Championships
Finals (2 Team)
113
01/19
W
DEC 11-7
K. Wootton
Renegade
6A Dual State Championships
Round 4 (6 Team)
120
01/19
W
F 13-1 4:17
L. Thurber
Farmington
6A Dual State Championships
Round 2 (4 Team)
113
01/19
W
MD 16-3
S. Crawford
Pleasant Grove
6A Dual State Championships
Round 3 (6 Team)
113
01/19
W
F 16-1 3:43
b. harrison
Fremont
6A Dual State Championships
Round 1 (4 Team)
113
01/13
L
FOR 0-0
S. Hughes
Beaver V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
4th WB
113 V
01/13
L
Replay
DEC 8-5
C. Jackson
Maple Mountain V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Championship 16 & WB 3 (64 Man)
113 V
01/12
W
Replay
MD 14-0
S. Crawford
Pleasant Grove V
Rockwell Rumble Boys Varsity & JV
Champion 32 & WB 1 (64 Man)
113 V
12/30
L
DEC 11-4
D. Christensen
Bingham
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/30
W
DEC 9-5
B. Thompson
Milford
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/30
L
DEC 8-1
R. Hacking
Uintah
Beehive 25 Invitational 2023 Boys
Round 1 (16 Man)
120
12/16
W
FOR 0-0
D. Harrison
Pleasant Grove
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
5th place
120
12/16
L
DEC 7-5
J. Wight
Farmington
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Conso semis
120
12/16
W
F 7-1 4:24
D. Peacock
Emery
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Conso w/semis
120
12/16
W
DEC 6-3
P. Redd
Logan
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Conso Rd 4 & 6
120
12/16
L
DEC 6-1
C. Jackson
Maple Mountain
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Quarterfinals
120
12/15
W
F 9-1 5:22
M. Montoya
Kearns
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 3 (Champ & Conso)
120
12/15
W
MD 18-9
T. McCormick
Canyon View
Christmas Clash HS Invite Boys Varsity
Round 2 (Champ & Conso for 64)
120
12/08
W
F 13-0 4:47
I. (SHS)
Renegade
AK Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/08
W
DEC 6-4
B. Ploehn
Stansbury
AK Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/08
W
MD 15-4
E. Craner
Grantsville
AK Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/08
W
MD 13-1
M. Montoya
Kearns
AK Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/01
W
F 0-0 2:00
H. McBride
Ridgeline
SYRACUSE SCUFFLE
Round 7 (10 Team)
120
12/01
W
DEC 6-3
R. Nelson
Syracuse
SYRACUSE SCUFFLE
Round 9 (10 Team)
120
12/01
L
DEC 4-2
A. Jones
Weber
SYRACUSE SCUFFLE
Round 4 (10 Team)
120
12/01
W
F 11-0 3:32
Z. Clark
Skyridge
SYRACUSE SCUFFLE
Round 5 (10 Team)
120
12/01
W
MD 9-0
A. Robertson
American Fork
SYRACUSE SCUFFLE
Round 8 (10 Team)
120
12/01
W
MD 12-1
T. (RL)
Northridge
SYRACUSE SCUFFLE
Round 6 (10 Team)
120
12/01
W
DEC 6-0
B. (SY)
Granger
SYRACUSE SCUFFLE
Round 3 (10 Team)
120
12/01
W
F 12-2 4:13
I. Bachman
Lone Peak
SYRACUSE SCUFFLE
Round 1 (10 Team)
120
12/01
W
F 17-3 3:40
Q. Dennis
Bear River
SYRACUSE SCUFFLE
Round 2 (10 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024