Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
ace altman
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 7-2 2:16
A. Vanderhoof
Mulvane
KSHSAA 4A Andale Regional - 2024
ConsSemis (16 and 8 Man)
215
02/17
W
DEC 2-1
D. Halstead
Winfield
KSHSAA 4A Andale Regional - 2024
WB 3rd Rd (16 and 8 Man)
215
02/17
W
F 2-0 0:47
W. Starns
Cheney
KSHSAA 4A Andale Regional - 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/17
L
F 6-0 2:28
A. Vanderhoof
Mulvane
KSHSAA 4A Andale Regional - 2024
Round 1 (16 Man)
215
02/03
L
F 2-2 1:45
M. Johnson
Concordia
Rose Hill Invitational
Consolation Round 1
215
02/02
L
DEC 11-9
A. Vanderhoof
Mulvane
Rose Hill Invitational
Round 1
215
01/26
L
F 7-1 1:38
T. Gooden
Scott City
66th Rocky Welton Invitational
Round 4 - Cons 2nd Rd - Day 1
215
01/26
L
F 7-0 2:37
C. Netherton
Las Animas
66th Rocky Welton Invitational
Round 1 Champ - Day 1
215
01/13
L
F 7-2 3:22
J. Garnes
Wichita North
61st Newton Tournament of Champions
WB 2 - 32 Man WB-3rd (USA)
215.0
01/12
L
F 2-0 1:00
J. Capra
Blue Valley SW
61st Newton Tournament of Champions
Championship Round 1 - 32 Man WB-3rd (USA)
215.0
01/06
L
DEC 6-4
J. Tait
De Soto
Salina South Boys Varsity Invitational
Round 6 - Championship Round
215
01/06
L
DEC 5-4 TB1
R. Bethel
Plainville
Salina South Boys Varsity Invitational
Round 5
215
01/06
L
DEC 6-1
B. Fencl
Salina South
Salina South Boys Varsity Invitational
Round 4
215
01/06
L
F 2-0 0:55
L. Freeman
Goddard Eisenhower
Salina South Boys Varsity Invitational
Round 1
215
12/16
W
F 13-9 5:07
Q. Egan
Derby
Bishop Carroll Invitational - 2023
Round 3 All Pools
215
12/16
L
MD 12-3
J. Garnes
Wichita-North HS
Bishop Carroll Invitational - 2023
Round 2 All Pools
215
12/16
L
F 2-0 0:51
O. Elias
Wichita-Kapaun Mt. Carmel HS
Bishop Carroll Invitational - 2023
Round 1 All Pools
215
12/09
W
F 0-0 1:33
E. Floersch
Olathe Northwest
Mid America Nationals
Day 2 - 4B - Placement Matches GOLD
215
12/09
W
DEC 10-5
A. McCoy
Sand Springs
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 2A - 2nd WB GOLD
215
12/09
L
F 4-0 1:26
M. Stewart
Putnam City North
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 1B - Gold 1st WB
215
12/09
L
F 2-0 1:25
C. Hainzinger
Bartlesville
Mid America Nationals
Day 1 Rnd 6A - Gold Round 1 Mats 1-4
215
12/08
W
F 4-0 4:24
E. Floersch
Olathe Northwest
Mid America Nationals
Day 1 - Round 4 32 and 40 Man
215
12/08
W
F 4-3 2:37
J. Mann
Comanche
Mid America Nationals
Day 1 - Round 3 32 and 40 Man
215
12/08
W
DEC 10-4
L. Pangle
Glenpool
Mid America Nationals
Day 1 - Round 2 32 and 40 Man
215
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022