Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Leif Ingebretsen
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 13-8
C. Nelson
New London-Spicer
MSHSL Section 3AA Individual
6: 5th Place
145
02/24
L
DEC 4-3
D. Chandler
Marshall
MSHSL Section 3AA Individual
4: Cons Semis
145
02/24
W
F 2-0 0:41
D. Davison
Windom-Mountain Lake
MSHSL Section 3AA Individual
3: WB 3
145
02/24
L
TF 16-0 5:14
C. Nelson
New London-Spicer
MSHSL Section 3AA Individual
2: Quarterfinals
145
02/15
L
MD 14-6
M. Faber
Fairmont-Martin County West
MSHSL Team Section 3AA
Quarterfinals (16 Team)
145
02/10
L
DEC 7-5 SV
C. Beranek
Red Rock Central
Springfield Tiger Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
02/10
L
TF 16-0 2:54
E. Kruse
Saint Clair-Mankato Loyola
Springfield Tiger Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/10
W
DEC 6-4 SV
G. Marotzke
Wabasso
Springfield Tiger Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/09
W
F 2-0 1:32
L. Jorgenson
Austin
Springfield Tiger Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/09
L
DEC 7-0
B. Kiecker
BOLD
Springfield Tiger Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/03
L
MD 12-0
M. Dillon
Redwood Valley
Big South Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
145
02/03
L
F 14-5 5:38
C. Klenken
Marshall
Big South Conference Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/02
W
F 7-2 2:22
E. Oppedal
Blue Earth Area
Big South Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/02
L
DEC 7-0
M. Dillon
Redwood Valley
Big South Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/20
L
DEC 5-3
N. Blaschko
Tri-City United
Wabasso Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/20
W
F 2-0 0:54
D. Johnson
Benson
Wabasso Invitational
Semi`s-Con.semi`s
145
01/20
W
F 6-0 2:27
E. Welcome
Fairmont-Martin County West
Wabasso Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/20
L
DEC 7-4
M. Faber
Fairmont-Martin County West
Wabasso Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/20
W
DEC 6-2
G. Marotzke
Wabasso
Wabasso Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/06
L
DEC 5-2
J. Bult
Bon Homme/Avon
Jesse James Invitational
Consolation Semis
144
01/06
W
F 0-0 2:51
L. Hanson
Elk Point-Jefferson
Jesse James Invitational
Semis and Consolation
144
01/06
W
F 7-0 2:26
Q. Emery
Chester Area
Jesse James Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/06
L
DEC 1-0
B. Kotalik
Bon Homme/Avon
Jesse James Invitational
Round 2
144
12/02
L
F 2-7 2:37
C. Stuerwald
Madison
Flandreau Booster Club Invitational
Semis and WB
144
12/02
L
DEC 4-3
A. Pankonin
Red Rock Central
Flandreau Booster Club Invitational
Quarters and 1st WB
144
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021