Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Paden Gordinier
Results
High School Results
Team Name
Bay City John Glenn
John Glenn
John Glenn HS (Bay City)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 4-3
M. Panko
Central HS (Bay City)
Team District 136
Round 1
165
02/03
L
DEC 4-3
J. Dew
St. Louis
TVC Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
02/03
L
F 2-0 1:27
A. Schram
Swan Valley
TVC Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
02/03
W
F 8-2 2:56
E. Biber
Saginaw Valley Lutheran
TVC Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
F 0-0 0:24
D. Rodriguez
Birch Run
TVC Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
165
02/01
W
MD 11-2
C. Eggert
Grand Blanc HS
Tri @ John Glenn
Round 1
165
01/27
W
MD 12-2
T. Postema
Zeeland West HS
Shepherd-John Harris Invitational
Placement Matches (16 Man)
165
01/27
L
F 2-0 1:45
W. Lamkin
Fowlerville HS
Shepherd-John Harris Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/27
W
DEC 4-0
J. Viar
Montrose Hill-McCloy HS
Shepherd-John Harris Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/27
W
F 2-0 1:50
C. Oskey
Swartz Creek HS
Shepherd-John Harris Invitational
Round 1 (16 Man)
165
01/24
L
F 5-2 2:47
O. Tucker
Frankenmuth HS
TVC Quad @ Frankenmuth
Finals (2 Team)
165
01/17
W
F 2-0 1:55
J. Spillers
Birch Run HS
TVC Quad @ Alma
Round 1
165
01/11
L
F 5-0 1:30
A. Schram
Swan Valley HS
TVC Quad @ Freeland
Round 1
165
01/06
W
F 2-0 1:08
T. Smith
Mio-Au Sable HS
Gladwin Super Duals
Round 1
165
12/28
L
F 2-2 1:37
T. Curtis
Bullock Creek HS
Freeland Christmas Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
165
12/28
L
TF 18-2 3:26
X. Kartes
Ogemaw Heights HS
Freeland Christmas Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
12/28
W
F 2-0 3:13
A. Reiber
Chesaning HS
Freeland Christmas Tournament
Round 1 (16 Man)
165
12/23
W
F 16-8 3:35
B. LaBar
Lapeer
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 3 (8 Team)
175
12/09
W
DEC 8-6 SV
L. Tinkey
St Joseph HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
175
12/07
L
F 2-0 0:24
M. Knight
North Branch HS
John Glenn HS (Bay City) @ North Branch HS
Round 1
175
12/07
W
MD 12-3
J. Viar
Montrose Hill-McCloy HS
John Glenn HS (Bay City) @ Montrose Hill-McCloy HS
Round 1
175
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024