Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Wright
Results
High School Results
Team Name
East Hamilton
Westwood
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 3-1
C. Pyle
Cactus
Eagle Invitational 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
192
01/27
L
F 0-0 1:28
M. Ndumnjck
Agua Fria
Eagle Invitational 2024
Quarterfinals (8/16) plus 1st WB (16)
192
01/26
L
F 0-0 0:56
L. Szymborski
Cleveland
Region 3 AA Duals
Round 1
190
01/14
L
F 0-0 0:47
M. Cook
The Howard School
2024 Soggy Bottom Brawl
1st & 3rd (16 Man)
190
01/13
W
F 5-4 3:37
J. Hale
St. Andrew`s-Sewanee
2024 Soggy Bottom Brawl
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/13
L
F 5-0 2:34
J. Carrethers
Blackman
2024 Soggy Bottom Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/13
W
F 4-0 1:43
W. Ellsner
Community
2024 Soggy Bottom Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/13
W
F 2-0 0:34
J. Wiberley
Farragut
2024 Soggy Bottom Brawl
Round 1 (16 Man)
190
01/09
L
F 0-0
H. Smith
Hixson
Hurricane Duals
Round 1
190
01/06
L
F 2-0 1:12
K. Burton
Walker Valley
Hurricane Duals
Round 1
190
01/03
L
F 0-0
L. Szymborski
Cleveland
East Hamilton @ Cleveland
Round 1
190
12/31
L
F 0-0
A. Bohon
Upperman
F5 Duals
Round 1
190
12/31
W
F 0-0
C. Klotz
Nashville Christian School
F5 Duals
Round 1
190
12/31
W
F 0-0
L.
Sevier Co.
F5 Duals
Round 1
190
12/31
L
F 0-0
K. Purkey
Morristown-Hamblen West
F5 Duals
Round 1
190
12/29
W
F 0-0
J. Joyal
Samuel Everett School of Innovation
F5 Duals
Round 1
190
12/29
W
F 0-0
W. Gang
Grace Christian Academy (Knoxville)
F5 Duals
Round 1
215
12/21
W
F 2-2 1:42
C. Eberly
Notre Dame
23/24 Soddy Daisy JV Showdown
Round 3 (16 Man)
190
12/21
L
DEC 7-2
D. Sudderth
Alcoa
23/24 Soddy Daisy JV Showdown
Round 1 (16 Man)
190
12/15
L
F 0-0
M. Cook
The Howard School
Hixson/Howard Tri-Meet
Round 1
190
12/13
L
F 0-0
C. Conn
East Ridge
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
190
12/13
L
F 0-0
J. Bumgarner
Chattanooga Christian School
Chattanooga Christian/East Ridge Tri-Meet
Round 1
190
12/06
L
F 0-0 0:36
K. Bates
Boyd Buchanan
Boyd Buchanan vs. East Hamilton
Round 1
190
12/02
L
F 2-2 1:44
T. Rehring
Ooltewah
Ooltewah HS JV Invitational 2023
Round 3 (5 Man)
187-190
12/02
L
F 6-2 2:41
D. Hughes
Marion Co.
Ooltewah HS JV Invitational 2023
Round 2 (5 Man)
187-190
12/01
W
F 0-0 1:39
T. Brownfield
Sequatchie
East Hamilton-Sequatchie Co
Round 1
215
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020