Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trenton Harris
Results
High School Results
Team Name
Racine St. Catherine`s
Racine St. Catherine`s/Lutheran
Racine St. Catherine`s/Lutheran, WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 3:44
J. Dzierzanowski
Wilmot Union
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
285
02/10
L
F 2-0 0:23
E. McClain
Kenosha Bradford
WIAA D1 Reg HII @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
285
01/27
L
F 7-3 1:14
M. Holder
Marquette University
Pewaukee Duals
Placement Matches (8 Team)
285
01/27
L
F 2-0 0:18
B. Wilker
Ashwaubenon
Pewaukee Duals
Round 3 (8 Team)
285
01/27
L
F 2-0 1:33
B. Edwards
Pewaukee
Pewaukee Duals
Round 1 (8 Team)
285
01/27
L
F 2-0 1:50
A. Thao
Verona Area
Pewaukee Duals
Round 2 (8 Team)
285
01/25
L
F 0-0 0:48
S. Rathje
Shoreland Lutheran
Tri-Dual- St Cats, Shoreland, & Lake Country Luth
Round 1
285
12/21
L
F 0-0 1:52
N. Zisman
Westosha Central
Triangular(Westosha, St. Cath`s)
Round 1
285
12/20
L
F 0-0 0:18
E. McClain
Kenosha Bradford
Triangular(Westosha, St. Cath`s)
Round 1
285
12/16
W
F 7-0 1:05
C. Edwards
Nicolet
Elkhorn JV Invite
Round 5 (6 Man)
285e
12/16
W
DEC 4-2 SV
L. Gutierrez
Brookfield Central
Elkhorn JV Invite
Round 3 (6 Man)
285e
12/16
W
F 2-0 0:17
J. Ramirez
Whitewater
Elkhorn JV Invite
Round 2 (6 Man)
285e
12/16
W
M FOR 0-0
J. Rockteacher
Mukwonago
Elkhorn JV Invite
Round 4 (6 Man)
285e
12/16
W
MD 15-4
V. Hernandez
Kenosha Tremper
Elkhorn JV Invite
Round 1 (6 Man)
285e
12/09
L
MD 15-3
C. Foster
Kenosha Indian Trail
SM/ITA/St. Cats/Cudahy Quad
Round 1
285
12/09
L
F 0-0 2:45
D. Jones
Cudahy/St. Francis/St. Th. More
SM/ITA/St. Cats/Cudahy Quad
Round 1
285
12/09
L
F 0-0 3:00
D. Talavera
South Milwaukee
SM/ITA/St. Cats/Cudahy Quad
Round 1
285
12/08
L
MD 10-0
D. Vaughn
Racine Park/Horlick
Racine St. Catherine`s/Lutheran @ Racine Park/Horlick
Round 1
285
12/02
L
F 2-0 1:51
M. Pawela
Germantown
Blackshirt Duals
Round 1 (6 Team)
285
12/02
L
F 2-0 1:50
T. Day
Whitnall/Greendale
Blackshirt Duals
Round 5 (6 Team)
285
12/02
W
F 2-0 2:00
L. Polchert
Waukesha South
Blackshirt Duals
Round 4 (6 Team)
285
12/02
L
F 2-0 1:58
A. O`Brien
Martin Luther
Blackshirt Duals
Round 2 (6 Team)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020