Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carson Wright
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
TF 17-2 5:09
B. Warrick
Boone
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Cons. Semis (12 Man)
150
02/10
W
F 2-0 1:18
N. Hoover
Mason City
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Semis & WB (12 Man)
150
02/10
L
DEC 13-8
D. Cook
Xavier, Cedar Rapids
IHSAA 3A District 6 @ Marshalltown
Quarters (12 Man)
150
01/27
W
F 4-3 1:56
J. Rivas
Des Moines East
IAC Invitational 2024
Placement Matches (8 Man)
150
01/27
W
F 9-17 4:24
C. Fraher
Fort Dodge
IAC Invitational 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
150
01/27
L
TF 18-3 3:16
B. Griffiths
Ottumwa
IAC Invitational 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
150
01/27
W
F 9-3 3:39
T. Parrow
Waterloo East
IAC Invitational 2024
Quarterfinals (8 Man)
150
01/26
W
MD 12-2
T.
Waterloo East
WAEA/MARS/H-D-CAL/JESU
Round 1
150
01/20
W
F 9-3 3:24
J. Sanchez
Sioux City East
McGivern/Blenderman Duals
Round 1
150
01/20
W
TF 17-0 6:00
Y. Navarrete
Council Bluffs Abraham Lincoln
McGivern/Blenderman Duals
Round 1
150
01/20
W
F 4-6 5:18
A. Wear
Glenwood
McGivern/Blenderman Duals
Round 1
150
01/20
W
DEF 2-0 2:00
E. Alvarado
Des Moines Lincoln
McGivern/Blenderman Duals
Round 1
150
01/20
L
DEC 6-2
D. Lopez
Carlisle
McGivern/Blenderman Duals
Round 1
150
01/15
W
F 4-0 3:14
R. Stewart
Cedar Rapids Washington
J-Hawk Invite
5th, 7th, Round Robin
150
01/15
W
DEC 9-7
J. Jantzi
Davenport Central
J-Hawk Invite
Round 4 - Semis & 3rd WB (16 Man)
150
01/15
W
F 4-1 1:48
O. Roberston
Cedar Rapids Jefferson
J-Hawk Invite
Round 3 - 2nd Wrestleback (16 Man)
150
01/15
W
F 2-0 1:13
A. Sanders
Dubuque Hempstead
J-Hawk Invite
Round 2 - Quarters & 1st WB (16 Man)
150
01/15
L
F 2-0 1:20
C. Smithhart
Cedar Rapids Kennedy
J-Hawk Invite
Round 1 (16 Man)
150
01/06
L
DEC 9-4
C. Halupnick
North Polk
Allie Morrison Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
150
01/06
W
F 11-0 3:44
J. Holec
Des Moines Roosevelt
Allie Morrison Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
150
01/06
L
F 2-0 1:04
C. Leonard
Johnston
Allie Morrison Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
150
01/06
W
F 4-1 2:31
L. Vaughn
Webster City
Allie Morrison Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
150
01/04
W
F 6-5 5:54
M. Rooney-Kozak
Norwalk
DME / DMNH / NORW / MARS Quad
Round 3 (4 Team)
150
01/04
L
TF 19-2 5:18
J. Rivas
Des Moines East
DME / DMNH / NORW / MARS Quad
Round 1 (4 Team)
150
12/22
W
F 7-5 3:36
J. Holec
Des Moines Roosevelt
Marshalltown @ Des Moines Roosevelt
Round 1
150
12/16
L
F 10-0 2:32
W. Weedman
Dike-New Hartford
Dike-New Hartford Duals
Round 1
157
12/08
L
MD 14-1
E. Alvarado
Des Moines Lincoln
Marshalltown @ Des Moines Lincoln
Round 1
157
12/02
W
F 3-2 2:17
T. Phillips
Columbus/WMU
Williamsburg Duals 2023
Round 5 (6 Team)
157
12/02
W
F 2-0 0:30
O. Herman
Assumption, Davenport
Williamsburg Duals 2023
Round 1 (6 Team)
157
12/02
W
F 4-4 2:25
C. Kley
Pella
Williamsburg Duals 2023
Round 2 (6 Team)
157
12/02
L
F 2-3 2:57
A. Novoa
Center Point-Urbana
Williamsburg Duals 2023
Round 4 (6 Team)
157
12/02
W
F 0-0 1:24
L. Schmidt
Williamsburg
Williamsburg Duals 2023
Round 3 (6 Team)
157
12/01
L
F 9-3 2:53
C. Martin
Ames
Ames/Marshalltown
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
DEC 7-5
M. Hohl
Dallas Center Grimes
Valley Willadsen Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 35
01/28
W
F 8-3 2:36
O. Velazco
Waukee
Valley Willadsen Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 35
01/28
W
DEC 9-2
M. Rose
Ankeny
Valley Willadsen Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 35
01/21
W
F 4-0 2:17
N. Lewis
West Delaware, Manchester
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 3
33
01/21
W
F 5-0 4:38
C. Corn
Southeast Polk
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 2
33
01/21
W
F 4-3 2:55
L. Grieder
Ankeny Centennial
2023 Marshalltown JV Tournament
Round 1
33
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022