Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Parker Davis
Results
High School Results
Team Name
Curtis (Girls)
Curtis Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 1:52
N. Alvarado
Emerald Ridge (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/10
L
F 2-0 0:40
K. Thomas
Heritage (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Round 1 (16 Man)
170
02/03
W
F 5-2 2:06
C. Ramos
Rogers (Puyallup) (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
3rd Place
170
02/03
W
F 2-0 1:26
N. Andreassen
Olympia (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 5 4th Wrestleback (16 Man)
170
02/03
W
F 5-0 0:57
C. Arendt
Olympia (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 4 Semis & 3rd WB (16 Man)
170
02/03
L
F 4-0 1:33
K. Walshe
Bethel (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/01
L
F 0-0
C. Storts
Emerald Ridge (Girls)
GK DOUBLE DUAL
Round 1
170
01/27
L
F 2-0 1:38
M. Folwick
Tahoma Girls
Berserker 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
170 Girls
01/27
L
F 2-1 2:24
N. Kindem
Chief Sealth Girls
Berserker 2024
Round 1 (16 Man)
170 Girls
01/20
L
F 8-4 4:07
S. Fifita
Lincoln Girls
King/Queen of the Mountain
Round 3
170 Girls
01/20
L
F 2-0 1:47
D. Vi
Kentridge Girls
King/Queen of the Mountain
round 2
170 Girls
01/20
W
F 3-2 3:00
A. Mendoza
Auburn Riverside Girls
King/Queen of the Mountain
Round1
170 Girls
01/18
W
F 0-0
N. Andreassen
Olympia (Girls)
ER QUAD DUAL
Round 1
170
01/06
L
F 2-2 4:06
C. Ramos
Rogers (Puyallup) (Girls)
Valkyrie Althing
Cons. Round 1 (12 Man)
Girls 170
01/06
L
F 2-0 0:54
S. Mares-Castro
Auburn Riverside (Girls)
Valkyrie Althing
Quarters (12 Man)
Girls 170
12/16
L
DEC 6-4
T. Sheikh
Mariner (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 6
170
12/16
W
F 10-3 4:21
S. Camboia
Auburn Mountainview (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 5
170
12/16
W
F 7-3 1:24
J. Smith
Everett (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 4
170
12/16
W
F 12-0 4:03
E. Wanjiku
Kennedy Catholic (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 3
170
12/16
L
F 0-1 1:13
T. Sheikh
Mariner (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 2
170
12/16
W
F 2-0 0:36
S. Srinivas
North Creek (Girls)
WIAA SANTA SLAM GIRLS
Round 1 (32 Man)
170
12/02
L
F 3-2 2:27
L. Wolfard-Henry
Klahowya (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/02
L
F 2-2 0:50
M. Folwich
Tahoma (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/02
W
F 5-0 1:20
A. Abarca
Thomas Jefferson (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Round 1 (16 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024