Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake Taylor
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
Replay
TF 16-0 4:12
X. Gonzalez
Moore
KHSAA State Championship
Consolation 2
138
02/15
W
Replay
MD 11-3
A. Whitt
Western Hills
KHSAA State Championship
Consolation 1
138
02/15
L
Replay
F 5-0 1:29
L. Thomas
Union County
KHSAA State Championship
Championship 1
138
02/10
W
TF 15-0 4:03
R. Hill
Holmes
KHSAA Region 5
3rd Place
138
02/10
W
MD 9-1
D. Beltran
Cooper
KHSAA Region 5
Round 5 Conso Semi
138
02/10
L
F 4-0 1:07
T. Meyer
Walton Verona
KHSAA Region 5
Rd 4 (Champ Semi)
138
02/10
W
F 8-0 4:00
L. Windeler
Covington Catholic
KHSAA Region 5
Round 2 Championship Quart
138
02/04
W
F 0-0
I. Horsley
MARIETTA
John Deno Inv.
Round 3
138
02/04
W
DEC 5-2
N. Zeigler
HILLIARD DARBY
Lakota East Duals
Round 1
138
02/04
W
MD 14-1
B. McFarland
OAK HILLS
Lakota East Duals
Round 1
138
02/04
W
F 0-0
R. Wagner
HAMILTON
Lakota East Duals
Round 1
138
02/04
W
F 0-0
E.
---
Lakota East Duals
Round 1
138
02/02
L
F 0-0
M. McMillen
MASON
Mason Comet Invitational
Round 4
138
02/02
L
F 0-0
B. Thomas
Indianapolis Cathedral
Mason Comet Invitational
Round 5
138
02/02
W
F 0-0
M. Breedlove
Edgewood (Trenton)
Mason Comet Invitational
Round 2
138
02/02
L
MD 17-3
H. Wordlaw
DUBLIN COFFMAN
Mason Comet Invitational
Round 1
138
02/02
L
F 0-0
D. Heisler
Campbell County
3A Section 5 Qualifier Duals
Round 1
144
01/18
W
F 0-0
C. Malin
Scott
Kenton County Championships
Round 1
138
01/18
W
F 0-0
X. Montanez
Dixie Heights
Kenton County Championships
Round 1
138
01/13
W
F 0-0
D. Harrington
Conner
3A Section 5 Qualifier Duals
Round 1
138
01/12
W
DEC 8-2
J. Means
Great Crossing High School
3A Section 5 Qualifier Duals
Round 1
138
01/06
L
TF 18-2
M. Thompson
Boyle County
2024 CIWT
Placement Matches
144
01/06
W
F 0-0 3:06
B. Montes
Dixie Heights
2024 CIWT
Round 5
144
01/06
W
F 0-0 3:40
J. Cooper
Larue County
2024 CIWT
Round 4
144
01/06
W
F 0-0 5:28
C. Greenwell
Franklin County
2024 CIWT
Round 2
144
01/06
W
F 0-0 1:20
M. Suarez
Frederick Douglass
2024 CIWT
Round 1
144
01/03
L
F 13-12 4:50
D. James
MIDDLETOWN
Edgewood Invitational
Cons. Round 1
150
12/30
W
DEC 4-1
T. Hicks
Highlands
2023 NKAC
3rd Place Match
144
12/30
W
F 4-0 1:49
A. Montes
Dixie Heights
2023 NKAC
Round 5
144
12/30
L
F 9-4 5:51
D. Heisler
Campbell County
2023 NKAC
Round 4
144
12/30
W
F 2-0 0:56
C. Hall
Boone County
2023 NKAC
Round 3
144
12/30
W
DEC 7-4
H. Schimming
Ryle
2023 NKAC
Round 1
144
12/27
L
DEC 8-7
E. Carpenter
BENJAMIN LOGAN
GMVWA Holiday Tournament
Round 1
150
12/23
L
F 13-2 2:24
C. Blevins
Mason
SWOWCA
5th Wrestleback (64 Man)
150
12/23
W
F 16-2 3:45
J. Melewski
Northwest
SWOWCA
4th Wrestleback (64 Man)
150
12/22
L
F 3-2 1:20
L. Bird
Walton-Verona
SWOWCA
Round 3 Champ (64 Man)
150
12/20
L
F 0-0
D. James
MIDDLETOWN
Edgewood Invitational
Cons. Round 2
150
12/20
W
F 0-0
T. Craft
Dixie
Edgewood Invitational
Champ. Round 1
150
12/17
L
MD 16-6
C. Shaddix
Great Crossing High School
Edgewood Invitational
Champ. Round 2
150
12/09
W
F 2-0 0:36
J. Lane
Henry Clay
Warhawk Duals
Round 4 (10 Team)
144
12/09
L
F 4-5 1:38
I. Johnson
Great Crossing High School
Warhawk Duals
Placement
144
12/03
L
F 0-0 1:18
K. Wojcicki
North Oldham
Oldham Co. Superduals
Round 1
157
12/02
W
F 0-0
B. Love
Charlestown
Oldham Co. Superduals
Round 1
150
12/02
W
MD 16-7
M. Thomas
Moore
Oldham Co. Superduals
Round 1
150
11/30
L
DEC 10-3
C. Wickey
Holmes
Scott High School Tri.
Round 1
150
11/25
L
DEC 11-10
G. Shelby
Ohio County
Wolverine Duals
Round 1
150
11/25
W
F 0-0 1:13
J. Gorden
North Oldham
Wolverine Duals
Round 1
150
11/25
L
F 0-0
A. Ritchie
Taylor County
Wolverine Duals
Round 1
150
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020