Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Bailee Graff
Results
Videos
High School Results
Team Name
R. A. Long (Girls)
RA Long
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 1-6 1:17
D. Phelps
Columbia River (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
5th Place
145
02/10
L
F 2-0 0:34
K. Braaten
Aberdeen (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
2nd Wrestleback (8 Man)
145
02/10
W
F 12-3 4:17
M. Deane
Rainier (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Semis & 1st WB (8 Man)
145
02/10
L
F 5-0 1:57
I. Steinebach
Black Hills (Girls)
WIAA Girls 1B/2B/1A/2A Region 2
Quarterfinals (8 Man)
145
02/03
W
F 2-1 1:31
R. Hansen
Rainier (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
5th Place
145
02/03
L
F 2-2 1:23
M. Deane
Rainier (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
Con Semi
145
02/03
L
F 6-3 0:58
Z. Ray
Wahkiakum (Girls)
2024 SW Washington Girls Sub Regionals 2.2
Champ Round 1
145
01/20
W
F 4-4 1:39
C. Campo
Veronia(GIRLS)
Lumberjack/Lumberjill Classic
Round 6
155
01/20
L
F 4-1 1:42
L. Hale
Wahkiakum (Girls)
Lumberjack/Lumberjill Classic
Round 4
155
01/20
L
F 3-2 0:49
L. Magnusson-Gossler
Tumwater (Girls)
Lumberjack/Lumberjill Classic
Round 2
155
01/06
L
Replay
F 5-2 4:53
G. Sanchez
Chiawana (Girls)
2024 Braided 64
Round 5 Consi
155lbs
01/06
L
Replay
F 4-0 1:36
L. Shipp
Peninsula (Girls)
2024 Braided 64
Round 4
155lbs
12/20
L
F 8-4 2:10
A. Ciron-penton
Anacortes (Girls)
King and Queen of The Castle
Round 5
GIRLS 155
12/20
L
F 2-0 0:52
G. Fitting
Edmonds-Woodway (Girls)
King and Queen of The Castle
Round 4
GIRLS 155
12/20
W
F 2-1 2:08
A. Marquez
Blaine (Girls)
King and Queen of The Castle
Round 2
GIRLS 155
12/09
L
F 2-0 1:16
C. Storts
Emerald Ridge (Girls)
Takedowns & Tiara`s
Round 2
170
12/09
L
F 0-2 2:25
D. Young
Silas (Girls)
Takedowns & Tiara`s
Round 1 (32 Man)
170
12/02
L
F 2-2 2:21
L. Plant
Auburn
Yelm Girls - Jump on in 2023
Round 2
170
12/02
L
F 2-0 2:00
R. Kaleopa-Grey
Spanaway Lake
Yelm Girls - Jump on in 2023
Round 1 (32 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024