Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josiah Nsoh
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 7-1
A. Aguilar
Wood River
NSAA Class C District 3
Semis and WB3
215
02/10
L
F 5-0 2:53
D. Zlomke
Battle Creek
NSAA Class C District 3
Quarters and WB1
215
02/10
W
F 5-1 5:54
G. Waters
Doniphan-Trumbull
NSAA Class C District 3
Round 1
215
02/03
W
F 3-2 2:55
W. Linder
Centura
Crusader Invitational
Finals
215
02/03
W
F 5-3 2:48
G. Scott
Scotus Central Catholic
Crusader Invitational
Cons Semifinals
215
02/03
L
F 2-0 1:34
P. Urbina
Shelton
Crusader Invitational
Semis/ Round 4
215
02/03
W
F 5-1 2:31
C. Lee
Grand Island Central Catholic
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
215
01/27
L
F 2-0 2:42
G. Rhoden
Beatrice
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 4
215
01/27
W
F 7-2 2:49
J. Hoaglen
Omaha Burke
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 3
215
01/27
L
F 2-0 1:25
C. Simpson
Falls City
Raymond Central Boys Varsity Invite
Round 2
215
01/27
W
F 4-3 1:32
C. Sisson
Lincoln North Star
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
JV Round 4
215B
01/27
W
F 15-6 3:52
J. McDaniel
Lincoln North Star
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
JV Round 3
215B
01/26
W
F 11-1 3:23
N. Nigh
Omaha Concordia
Raymond Central Girls/JV Boys Invite
JV Round 2
215B
01/23
W
F 4-2 1:02
J. Tellinahuisen
Millard South
Weeping Water JV Invite
round 4
215
01/23
W
DEC 7-3
T. Kelsay
Mount Michael Benedictine
Weeping Water JV Invite
Round 3
215
01/22
L
F 5-0 1:36
R. Coleman
Raymond Central
Weeping Water JV Invite
1
215
01/20
W
F 5-4 3:27
J. Copley
Kearney Catholic
2024 - Centennial Conference Tournament
Placement Matches
215
01/20
W
F 2-0 1:00
W. Palm
Bishop Neumann
2024 - Centennial Conference Tournament
Round 5
215
01/20
L
F 9-0 5:10
M. Green
Boys Town
2024 - Centennial Conference Tournament
Round 4
215
01/20
W
F 5-0 1:35
J. Copley
Kearney Catholic
2024 - Centennial Conference Tournament
Round 2
215
01/19
W
F 0-0 2:24
J. Gao
Omaha Concordia
Lincoln Lutheran @ Omaha Concordia
Round 1
285
01/07
L
F 1-0 3:44
I. Armstrong
Ralston
Malcolm Invite
Round 6
215
01/06
W
DEC 6-1
L. Johnson
Palmyra
Malcolm Invite
Round 5
215
01/06
W
F 9-0 4:41
E. Alarcon
Norfolk Catholic
Malcolm Invite
Round 4
215
01/06
W
F 9-4 3:54
N. Nigh
Omaha Concordia
Malcolm Invite
Round 3
215
01/06
L
F 4-0 3:08
E. Villotta
Millard South
Malcolm Invite
Round 2
215
01/03
W
DEC 2-0
C. Vo
Lincoln Southwest
2024 Spartan JV Invite
Round 2
215A
01/03
W
FOR 0-0
S. Wakefield
Millard West
2024 Spartan JV Invite
Round 3
215A
01/03
W
F 4-0 2:13
E. Zimmerman
Millard South
2024 Spartan JV Invite
Round 1
215A
12/30
L
F 7-0 3:35
A. Summa
Seward
SRC Invite
Round 4 (Semis)
215
12/30
L
F 2-0 1:53
H. Stewart
Plainview
SRC Invite
Round 2
215
12/22
W
F 2-0 0:55
J. Nutter
Weeping Water
Weeping Water @ Lincoln Lutheran
Round 1
285
12/15
L
F 0-1 2:28
B. Weiner
Southern
Southern @ Lincoln Lutheran
Round 1
285
12/09
L
DEC 6-0
J. Miller
Randolph
Stanton NE Invite
Round 6
215
12/09
L
F 2-0 1:13
C. Bolz
Osmond
Stanton NE Invite
Round 5
215
12/09
W
F 6-2 3:00
K. Gomez
Bancroft-Rosalie
Stanton NE Invite
Round 4
215
12/09
L
MD 16-8
K. Schrunk
Pender
Stanton NE Invite
Round 2
215
12/02
L
F 10-0 2:38
W. Berning
Shenandoah
Bob Arehart Memorial Invitational
Round 2
215
12/02
L
DEC 6-1
J. Oceguera
EMF
Bob Arehart Memorial Invitational
Round 1
215
12/01
L
F 4-1 2:38
K. Petsch
Milford
Lincoln Lutheran @ Milford
Round 1
215
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024