Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eli Hernandez
Results
High School Results
Team Name
Bishop Amat
Del Norte (Cresent City)
Omaha Buena Vista
Passaic Co Tech-Voc
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 0-0
J. Dumeng
Clifton
Clifton @ Passaic Co Tech-Voc
Round 1
165
02/06
L
F 0-0
S. Harrington
West Orange
N1G5 Sectionals
Round 1
165
02/03
W
F 2-0 0:33
C. Hanikeh
Dumont
Dumont @ Passaic Co Tech-Voc
Round 1
165
01/29
W
F 5-0 0:56
C. Medina
John F. Kennedy
John F. Kennedy @ Passaic Co Tech-Voc
Round 1
175
01/27
L
F 0-0 1:00
K. Dunne
New Milford
Caldwell Tri
Round 1
175
01/27
L
F 0-2 1:12
A. Omarkhil
Millard West
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 3
144A
01/27
W
DEC 7-1
N. McKinney
Plattsmouth
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 2
144A
01/26
L
DEC 10-5
N. Isaacson
Millard West
Bellevue West 2024 JV Invite
Round 1
144A
01/22
L
F 0-0
Z. Evans
Crespi Carmelite
Crespi Carmelite @ Bishop Amat
Round 1
165
01/21
W
F 2-0 0:49
S. Rud
Cascade Christian High School
Rumble on The Rogue
Placement Matches (16 Man)
190
01/21
L
F 5-4 4:06
V. Glade
Rogue River High School
Rumble on The Rogue
4th Wrestleback (16 Man)
190
01/20
W
F 2-0 0:50
S. Parrish
Rogue River High School
Rumble on The Rogue
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/20
W
F 2-0 1:26
I. Yauch
Rogue River High School
Rumble on The Rogue
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/20
L
F 2-0 1:46
A. Hernandez
Eagle Point High School
Rumble on The Rogue
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/20
W
F 2-2 0:47
C. Dierks
Rogue River High School
Rumble on The Rogue
Round 1 (16 Man)
190
01/15
W
F 4-0 1:29
D. Whitehead
Vernon Township
PCTI Quad
Round 1
165
01/13
L
F 0-0 4:22
T. Akdogan
Wayne Hills
Big North Duals Day 1
Round 1
165
01/13
L
F 9-1 5:32
T. Akdogan
Wayne Hills
Big North Duals Day 1
Round 1
165
12/31
L
F 0-0 4:50
J. Jurado
Eastside ( Paterson)
QUAD
Round 1
190
12/28
L
F 2-0 1:57
D. Nordgren
Hamilton North- Nottingham
65th Annual John Goles Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/28
L
DEC 5-1
F. Orozco
Ernest Righetti
The Brittany David Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
190
12/28
L
F 2-0 1:30
A. Olcott
Delaware Valley Regional
65th Annual John Goles Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/28
W
F 2-0 1:46
M. Estrada
Franklin (Elk Grove)
The Brittany David Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/28
W
F 2-1 0:53
L. Cooper
Kearny
65th Annual John Goles Tournament
Round 1 (16 Man)
190
12/28
L
F 2-0 1:16
A. Davis
Los Banos
The Brittany David Invitational
Round 1 (16 Man)
190
12/27
L
F 0-0 1:00
A. Dugan
---
Garfield Holiday Tournament
Quarterfinals
190
12/23
L
F 7-3 2:12
A. Diaz
Bound Brook HS
West Milford Holiday Duals
Round 1
190
12/22
L
F 5-0 1:40
K. Ogar
Kittatinny Regional Jr/Sr
West Milford Holiday Duals
Round 1
190
12/22
L
F 0-0 0:07
Z. Darwish
Ramapo
West Milford Holiday Duals
Round 1
190
12/16
W
F 0-0 1:32
F. Kowal
Garfield
Garfield Holiday Tournament
Champ. Round 1
190
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020