Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Manario Dickenson
Results
High School Results
Team Name
South Broward
South Broward B
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 7-3
M. Taboada
West Broward
FHSAA 3A R4
Round 5 (consi semis)
285
02/24
L
MD 14-4
R. Miret
Miami Southridge Hs
FHSAA 3A R4
Round 4 (semis and WB)
285
02/23
W
F 5-4 1:37
O. Harris
Deerfield Beach Hs
FHSAA 3A R4
Round 2 (quarters and WB)
285
02/23
W
F 5-0 0:38
M. Martinez
Coral Reef
FHSAA 3A R4
Round 1 (16 Man)
285
02/16
W
F 4-3 3:35
M. Taboada
West Broward
FHSAA 3A D14
Placements
285
02/15
W
F 4-2 3:07
C. Moen
Cooper City
FHSAA 3A D14
Round 4 (Semis and WB3)
285
02/04
W
DEC 9-8
M. Taboada
West Broward
2024 BCAA Championships
Placement Matches (32 Man)
285
02/03
W
F 10-8 5:55
J. Zajkowski
Douglas
2024 BCAA Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
285
02/02
W
F 2-2 2:44
C. Flack
Cardinal Gibbons
2024 BCAA Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
02/02
W
F 10-1 2:18
J. Fennell
Nova
2024 BCAA Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
01/28
W
F 0-0
C.
St Thomas Aquinas
Bulldog Brawl
Round 1
285
01/28
W
F 0-0
I. Francois
Fort Lauderdale
Bulldog Brawl
Round 1
285
01/20
W
F 0-0
A. Hartnett
American Heritage School
Bulldog Quad #3
Round 1
285
01/20
W
F 0-0
L. Nunez
Miami Coral Park
Bulldog Quad #3
Round 1
285
01/16
W
F 4-2 1:00
J. Benaitis
Bishop Verot
Coral Springs Duals
Round 1
285
01/14
W
F 0-0
M. Bass
Dillard
Coral Springs Duals
Round 1
285
01/14
W
F 0-0
T. Washington
Monarch
Coral Springs Duals
Round 1
285
01/14
W
F 0-0
G. Redick
American Heritage School
Coral Springs Duals
Round 1
285
01/03
L
F 0-0
J. Zajkowski
Douglas
Coral Springs Duals
Round 1
285
12/21
W
F 0-0
J. Dorcely
Flanagan
Bulldog Quad #2
Round 1
285
12/15
W
F 0-0
P. Romain
Hallandale
Bulldog Quad #1
Round 1
285
12/13
L
DEF 0-0
C. Moen
Cooper City
District 14 Duals
Round 1
285
12/09
L
F 0-0
N. Adras
Dr. Krop
GATOR DUALS
Round 1
285
12/09
W
F 0-0
J. Bell
South Plantation
GATOR DUALS
Round 1
285
12/04
W
F 0-0
J. Bell
South Plantation
Chief Duals
Round 1
285
12/03
L
F 0-0
I. Francois
Fort Lauderdale
Chief Duals
Round 1
285
11/17
L
F 2-2 3:16
R. Davilla
Wellington B
Wellington Preseason Classic
Finals (2 Team)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024