May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 10-11 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Avalynne Gemberling
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 2-0 1:41
K. Hintze
CBCSD Co-Op Wrestling
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 5: 4th WB
115
01/26
L
F 4-0 2:52
C. Henderson
Riverside, Oakland
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
115
01/26
W
F 2-4 5:01
M. Osheim
Red Oak
IGHSAU Regional Qualifier 1
Round 2: 2nd Round & 1st WB
115
01/20
L
F 4-6 4:50
E. Zee
MOC-Floyd Valley
SBL Girls Invitational
Placement, R5 - 5Man
115
01/20
L
F 6-6 5:15
B. Blunk
Ridge View
SBL Girls Invitational
Semis & 3rd WB, R3 - 5Man
115
01/20
L
F 4-0 1:22
T. Guinn
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
SBL Girls Invitational
Quarter & 1st WB, R2 - 5Man
115
01/20
W
F 2-0 1:02
D. Pech
Boyden-Hull/Rock Valley
SBL Girls Invitational
R1-16Man, R1 - 5Man, R1 - 3Man
115
01/20
W
F 2-0 1:37
K. Ritz
LeMars
SBL Girls Invitational
2nd Wrestleback and Round 2 of Round Robin
115
01/06
W
F 2-0 1:54
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Orab Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
115
01/06
L
F 2-0 1:25
A. Beisell
Spirit Lake Park
Orab Girls Wrestling Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
115
01/05
L
F 4-1 1:22
B. Blunk
Ridge View
Orab Girls Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/19
W
F 2-0 0:44
C. Anderson
Sioux City North
Hinton/SC East/SC North
Round 1
120
12/04
W
F 4-1 1:57
A. Ransom
Denison
SBL Girls JV Tournament
Placement (4 Man)
Bracket7
12/04
W
F 5-0 1:22
P. Gillard
Sergeant Bluff
SBL Girls JV Tournament
Semis (4 Man)
Bracket7
12/03
W
F 8-6 2:46
N. Zwaag
Western Christian, Hull
Spencer Girls Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
12/03
L
F 4-5 2:34
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Spencer Girls Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/03
W
F 2-0 0:16
A. Porreca
Sheldon/Sibley-Ocheyedan
Spencer Girls Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
115
11/14
L
F 6-3 3:36
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Spencer Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
115
11/14
L
F 7-5 2:58
M. Rhode
Canton
Spencer Girls Wrestling Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
115
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020