Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danae Dixon
Results
High School Results
Team Name
Valley
Valley High
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 5-1 4:50
K. Delgado
Inderkum
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
3rd/5th
135
02/10
L
F 4-1 1:41
A. Cox
Placer
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
Cons Semis (32 Man) and 7th/9th
135
02/10
W
MD 9-0
C. Crisanto
Oakmont
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
5th WB (32 Man)
135
02/10
W
F 4-2 1:17
M. Kachmar
River City
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
4th Wrestleback (32 Man)
135
02/10
L
DEC 6-3
K. Delgado
Inderkum
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
135
02/09
W
F 2-1 3:17
C. Pedersen
Casa Roble
Sac-Joaquin Girls Northern Regionals
Champ Round 2 & WB (32 Man)
135
02/01
L
F 2-5 2:51
M. Baez
Natomas
2024 GSL Tournament
Placement Matches (8 Man)
135
02/01
W
F 2-0 0:41
C. Arevalo
Hiram Johnson
2024 GSL Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
135
02/01
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Cordova
2024 GSL Tournament
Quarterfinals (8 Man)
135
01/06
W
F 2-0 0:19
J. Smith
Hiram Johnson
3rd Annual Cotter Memorial (Girls)
Placement Matches (8 Man)
130 Girls
01/06
W
F 11-0 2:27
N. Gonzales
Galt
3rd Annual Cotter Memorial (Girls)
2nd Wrestleback (8 Man)
130 Girls
01/06
L
F 4-0 1:37
A. Farren
Galt
3rd Annual Cotter Memorial (Girls)
Semis & 1st WB (8 Man)
130 Girls
12/30
W
FOR 0-0
A. Cox
Placer
No Guts, No Glory-Women`s
1st & 3rd (16 Man)
135
12/29
W
F 6-2 5:05
R. Zheng
Sheldon
No Guts, No Glory-Women`s
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
12/29
W
F 2-0 1:26
M. Gonzalez
Rio Linda
No Guts, No Glory-Women`s
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
12/29
W
F 7-0 3:58
C. Pedersen
Casa Roble
No Guts, No Glory-Women`s
Round 1 (16 Man)
135
11/18
L
F 0-4 4:53
V. Shayhen
Liberty Ranch
Warrior Classic Girls and JV/Novice Boys
Round 3 (4 Man)
121-131
11/18
W
F 2-0 1:22
I. Romero
Central Valley
Warrior Classic Girls and JV/Novice Boys
Round 2 (4 Man)
121-131
11/18
W
FOR 0-0
A. Gasper
Pleasant Grove
Warrior Classic Girls and JV/Novice Boys
Round 1 (4 Man)
121-131
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024