Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Elijah Littlejohn
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 6-5 3:56
P. York
Ashbrook
2024 Big South 3A Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
150
01/20
L
F 9-1 2:28
C. Habel
Kings Mountain
2024 Big South 3A Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
01/19
L
F 0-0
S. Mcgaha
North Gaston
Big South Conference Quad at South Point High School with Ashbrook, Hunter Huss, North Gaston
Round 1
157
01/19
L
F 0-0
P. York
Ashbrook
Big South Conference Quad at South Point High School with Ashbrook, Hunter Huss, North Gaston
Round 1
150
01/11
L
DEC 6-0
C. Deaton
Lincolnton
Quad at Lincolnton
Round 1
150
01/07
L
F 0-0
S. Elwood
West Stanly
Parkwood Duals
Round 1
157
01/07
L
DEF 0-0
Z. Schloemer
Trinity
Parkwood Duals
Round 1
157
01/07
L
F 0-0
A. Murphy
Chesterfield H.S.
Parkwood Duals
Round 1
157
01/06
W
F 5-2 0:49
A. Melchor
Parkwood
Parkwood Duals
Round 1
157
01/04
W
F 0-0
C. Sabol
Hickory
East Lincoln Quad Jan 3rd
Round 1
157
01/04
W
F 0-0 1:22
J. Lackey
Statesville
East Lincoln Quad Jan 3rd
Round 1
157
01/04
W
F 0-0
M. Frasure
East Lincoln
East Lincoln Quad Jan 3rd
Round 1
157
12/21
W
F 0-0
J. Johnson
N.C. School for the Deaf
N.C. School for the Deaf @ Hunter Huss
Round 1
157
11/30
L
MD 14-5
C. Aparicio
Lincoln Charter
Besseme City VS Hunter Huss, Lincoln Charter
Round 1
150
11/22
L
F 10-0 4:51
C. Scott
Stuart Cramer HS
Gaston/Lincoln/Cleveland Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
157
11/22
W
F 5-0 2:36
U. Harwell
West Lincoln
Gaston/Lincoln/Cleveland Tournament
3rd Round Wrestleback
157
11/22
W
F 2-0 0:24
Y. Patel
Forestview
Gaston/Lincoln/Cleveland Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
157
11/22
L
F 9-0 3:46
C. Ellis
North Lincoln
Gaston/Lincoln/Cleveland Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
11/22
W
F 2-0 0:52
L. Pruitt
Cherryville
Gaston/Lincoln/Cleveland Tournament
Round 1 (16 Man)
157
11/21
W
TF 17-0
L. Pruitt
Cherryville
Cherryville Quad
Round 1
157
11/19
L
F 2-0 1:18
P. York
Ashbrook
2023 Ironman Open
1st & 3rd (16 Man)
157
11/18
W
DEC 10-6
L. Burress
Tuscola
2023 Ironman Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
11/18
W
F 0-0 0:46
L. Pruitt
Cherryville
2023 Ironman Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
11/18
W
F 2-0 1:04
A. Pohle
South Point
2023 Ironman Open
Round 1 (16 Man)
157
11/17
W
F 0-0
C. Roberts
Forestview
Cherryville Quad
Round 1
157
11/16
W
F 4-2 4:15
A. Romero
Maiden
Cherryville Quad
Round 1
157
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024