Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benny Phillips
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 4-0
G. Merritt
Coffee
GHSA Class 5A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
W
FOR 0-0
F. Leblanc
Chamblee
GHSA Class 5A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/10
L
F 2-3 3:36
N. Cates
Woodland, Cartersville
GHSA Class 5A Section A
Round 1 (16 Man)
132
02/03
L
DEC 10-4
G. Merritt
Coffee
GHSA Class 5A Region 1
Placements
132
02/03
W
DEC 7-1
P. Johnson
Statesboro
GHSA Class 5A Region 1
Semis and WB3
132
01/19
W
Replay
DEC 6-4
B. Barfield
Villa Rica
GHSA 5A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
138
01/19
L
Replay
DEC 7-4
A. Martin
Jones County
GHSA 5A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
138
12/30
L
FOR 0-0
B. Lawton
Colquitt County
2023 CFK Invitational
Round 11.3: 5th Place Matches
138
12/30
L
M FOR 0-0
H. Betke
Thompson HS
2023 CFK Invitational
Round 10: Consolation Semifinals
138
12/30
L
M FOR 0-0
C. Fleming
Elbert County
2023 CFK Invitational
Round 9: Championship Semifinals
138
12/29
W
DEC 5-2
L. Pugh
Yulee
2023 CFK Invitational
Round 4: Championship Quarterfinals
138
12/29
W
F 7-2 2:36
N. Oh
Johns Creek
2023 CFK Invitational
Round 2: Championship Round of 16
138
12/29
W
DQ 12-0
D. Johnson
Valdosta
2023 CFK Invitational
Round 1: Round of 32
138
12/22
L
MD 14-4
T. Herron
Palm Harbor University
2023 Knockout Christmas Classic
Round 5 Consi
138
12/22
W
Replay
DEC 3-0
J. Brandstetter
Archbishop Rummel
2023 Knockout Christmas Classic
Consi Round 4
138
12/21
W
Replay
DEC 4-0
A. Sgro
Clay
2023 Knockout Christmas Classic
Round 3 Consi
138
12/21
W
Replay
DEC 8-7
X. Royere
Houston Westside
2023 Knockout Christmas Classic
Round 2 Consi
138
12/21
L
Replay
F 2-0 0:53
D. FOUCHE`
Clearwater Cen Catholic
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 64
138
12/16
L
DEC 8-3
A. Smith
Hart County
2nd Annual Gold City Nutcracker
Cons. Round 2 (12 Man)
138
12/16
W
DEC 5-0
N. Custer
Archer
2nd Annual Gold City Nutcracker
Cons. Round 1 (12 Man)
138
12/16
L
DEC 7-2
E. Ross
Dacula
2nd Annual Gold City Nutcracker
Quarters (12 Man)
138
12/16
W
F 4-0 3:01
N. Custer
Archer
2nd Annual Gold City Nutcracker
Champ. Round 1 (12 Man)
138
12/09
L
F 7-3 3:45
B. Bringer
South Effingham
23rd Annual Rebel Invitational
Placement Matches (32 Man)
138
12/09
W
DEC 11-6
A. Wallace
Effingham County
23rd Annual Rebel Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/09
W
MD 12-2
A. Smith
Brunswick
23rd Annual Rebel Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/09
W
DEC 7-6
M. Josefik
Richmond Hill 2
23rd Annual Rebel Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022