Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dymond Davis
Results
Videos
High School Results
Team Name
Jordan
Jordan Vocational High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 4-5 2:05
A. Joseph
Mill Creek
GHSA Girls Section 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/09
L
F 2-0 0:51
M. Samuelson
Alexander
GHSA Girls Section 2
Round 1 (16 Man)
145
02/03
L
F 2-0 0:56
M. Polk
New Manchester
GHSA Girls Area 5
3rd and 5th
145
02/02
W
F 6-1 1:11
Z. Scott
Griffin
GHSA Girls Area 5
Consi Semis
145
02/02
W
F 2-0 1:00
V. Garcia
Callaway
GHSA Girls Area 5
Semis and WB3
145
02/02
L
F 5-0 4:32
J. Mejia
Carrollton
GHSA Girls Area 5
Quarterfinals and WB1
145
01/26
L
Replay
F 2-0 0:46
M. Pilger
Greenbrier
GHSA GIRLS STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
155
01/26
L
Replay
DEC 8-7
K. Rocha-Trujillo
Gainesville
GHSA GIRLS STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
145
01/26
L
Replay
F 4-2 1:15
M. Gossett
Osborne
GHSA GIRLS STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
145
01/15
L
F 2-0 0:24
N. Puc
Kendrick
Queen/JV of The County
4th Wrestleback (32 Man)
140
01/15
L
F 5-0 1:23
J. Dawson
Columbus
Queen/JV of The County
Quarters & 3rd WB (32 Man)
140
01/15
W
DEC 6-4
D. Kendall
Upson-Lee
Queen/JV of The County
Round 2 Champ & WB (32 Man)
140
01/13
L
F 4-2 2:25
J. Bolden
Central
Columbus City Championship_Girls
Placement Matches (8 Man)
155
01/13
L
F 6-0 3:13
A. Fletcher
Northside, Columbus
Columbus City Championship_Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
155
01/13
W
F 2-0 1:15
L. Gibson
Smiths Station Hs
Columbus City Championship_Girls
Quarterfinals (8 Man)
155
11/18
L
F 2-0 0:25
I. Diez
Central High School
2023 Iron Maiden
Semis & 3rd WB (16 Man)
155
11/18
W
F 2-0 0:36
M. Tolar
Tift County High
2023 Iron Maiden
2nd Wrestleback (16 Man)
155
11/18
L
F 4-1 1:19
A. Fletcher
Northside
2023 Iron Maiden
Round 1 (16 Man)
155
11/14
L
F 0-0
M. Secoy
Columbus
MCSD Girls Wrestling
Round 1
155
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024