Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mariah Michels
Results
High School Results
Team Name
IA UTTERLY RIDICULOUS
Saint Ansgar
Saint Ansgar
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/05
W
F 2-0 1:54
S. Redding
TEAM MONTANA
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 2 (6 Team)
110
04/05
W
F 2-0 0:21
A. Walters
NEBRASKA MADAME WEBS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 5 (6 Team)
110
04/05
W
F 2-0 1:43
K. Avallone
OKLAHOMA SUPER GIRLS
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Finals (8 Team)
110
04/05
L
F 10-3 5:37
C. Hendricks
WYOMING BROWN
2024 Twin Rivers Girls High School Duals
Round 1 (6 Team)
110
03/03
W
F 2-0 1:14
M. Cornish
Riverhawk wrestling club
Iowa AAU Girls State
Round 10 - Placement
112
03/03
L
F 4-1 4:21
G. Hemann
Osage
Iowa AAU Girls State
Round 8 - Semifinals and WB
112
03/02
W
F 2-0 0:16
A. Garcia
Pack732
Iowa AAU Girls State
Round 4 - Round of 16 and WB
112
03/02
W
MD 11-0
C. Pastor
DC Elite
Iowa AAU Girls State
Round 2 - Round of 32 and WB
112
02/03
W
DEC 6-3
K. Seery
Linn-Mar
IGHSAU State Championships
Round 9: 1st, 3rd, 5th Place Matches
110
02/02
L
DEC 3-1
L. Whitt
Cedar Falls
IGHSAU State Championships
Round 7: 6th WB
110
02/02
W
F 2-1 3:18
N. Bockes
Ankeny
IGHSAU State Championships
Round 6: 5th WB
110
02/02
W
F 5-0 3:21
J. Kanne
Carroll
IGHSAU State Championships
Round 5: Semifinals & WB 4
110
02/02
L
DEC 4-0
K. Swart
Mount Vernon
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
110
02/01
W
F 5-0 1:16
A. Leslie
Nevada
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
110
02/01
W
F 2-0 1:22
R. Rice
WACO, Wayland
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
110
01/26
L
M FOR 0-0
G. Hemann
Osage
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 8A: Finals
110
01/26
W
F 6-0 2:57
M. Kurth
Waukon
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 6: Semifinals & 5th WB
110
01/26
W
F 4-0 1:23
M. Cornish
Mason City
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
110
01/20
L
DEC 8-3
G. Hemann
Osage
2024 Top of Iowa Conference Girls
Finals
110
01/19
W
F 2-0 0:29
C. Bird
North Butler-Clarksville
2024 Top of Iowa Conference Girls
Semifinals
110
01/19
W
F 2-0 0:19
L. Ingledue
North Central Trailblazers
2024 Top of Iowa Conference Girls
Quarterfinals
110
01/17
W
DEC 2-1
B. Suckow
Sumner-Fredericksburg
Cougar Invitational 2024
Round 5
110
01/16
W
F 2-0 0:52
D. Meyer
Oelwein
Cougar Invitational 2024
Round 2
110
01/16
W
F 5-0 0:51
G. Kleiner
Dubuque Hempstead
Cougar Invitational 2024
Round 1
110
01/06
W
F 2-0 0:58
M. Tiedt
Waverly-Shell Rock
Denver Girls Invitational
Placement (12 Man)
110
01/06
W
F 3-0 1:03
L. Sheehan
Mason City
Denver Girls Invitational
Semis & WB (12 Man)
110
01/06
W
F 2-0 0:35
R. Bremner
Tripoli
Denver Girls Invitational
Quarters (12 Man)
110
01/06
W
F 2-0 1:40
B. Lull
Fennimore
6th Annual Central Girls Invitational
Round 6
110
01/06
W
F 6-0 5:08
M. Kurth
Waukon
6th Annual Central Girls Invitational
Round 4
110
01/05
W
F 2-0 1:39
D. Meyer
Oelwein
6th Annual Central Girls Invitational
Round 2
110
01/02
W
F 7-0 3:10
S. Harris
Humboldt
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Placement Matches (16 Man)
110
01/02
W
F 2-0 2:00
M. Kurth
Waukon
Osage JV & Varsity Girls Tournament
3rd Wrestleback (16 Man)
110
01/02
L
DEC 5-2
G. Hemann
Osage
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
110
01/02
W
MD 10-0
E. See
Bettendorf
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/02
W
F 7-0 2:00
S. Ulrich
Clear Lake
Osage JV & Varsity Girls Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
110
12/22
L
F 5-0 1:28
R. Utterback
Sigourney-Keota
EBF Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
115
12/22
W
F 9-4 5:54
K. Krause
Eddyville-Blakesburg-Fremont
EBF Girls Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
115
12/22
W
F 4-0 0:39
M. Jackson
Eddyville-Blakesburg-Fremont
EBF Girls Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
115
12/20
W
TF 24-7 3:09
J. Gallardo
North Central Trailblazers
Saint Ansgar Girls Quad
Round 3 (4 Team)
115
12/06
W
F 2-0 0:42
A. Rohret
Cedar Falls
Go-Hawk Girls Invite
Round 5
115
12/06
W
F 2-0 0:44
S. Olsen
Clear Lake
Go-Hawk Girls Invite
Round 4
115
12/05
W
DEC 8-7
C. Judisch
Sumner-Fredericksburg
Go-Hawk Girls Invite
Round 2
115
11/19
L
DEC 3-0
J. LUEDTKE
Ottumwa
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Placing Matches
110
11/18
W
F 5-1 2:15
C. Hersom
Southeast Polk
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Semis & Consi Round 3
110
11/18
W
F 2-0 1:22
M. Huff
Nevada
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Quarters & Consi Round 2
110
11/18
W
F 7-0 1:27
M. Evans
Norwalk
2023 Central Iowa Kickoff Tournament
Champ Round 2 & Consi Round 1
110
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022