Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
James Arch
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 9-2
J. Erwin
Mitchell
NCHSAA 1A West Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
W
F 2-0 0:34
T. Rollins
Rosman
NCHSAA 1A West Regional
1st WB
157
02/10
L
DEC 7-6
A. Reynolds
Hayesville
NCHSAA 1A West Regional
Round 1 (16 Man)
157
01/24
W
DEC 6-2
A. Reynolds
Hayesville
2024 Smoky Mountain Conference
1st
157
01/23
W
TF 16-1 4:31
L. Green
Robbinsville
2024 Smoky Mountain Conference
Semis
157
01/23
W
F 4-1 3:22
L. Green
Robbinsville
Robbinsville @ Swain County
Round 1
157
01/13
L
F 2-2 4:15
A. Reynolds
Hayesville
2024 James Orr Memorial Invitational
Consi final
157
01/13
W
F 3-2 2:44
Z. Hildebran
Alcoa
2024 James Orr Memorial Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
157
01/13
W
F 5-8 3:28
M. Forbis
Smoky Mountain
2024 James Orr Memorial Invitational
Consi R3
157
01/13
L
F 4-0 0:48
I. Stoker
Alleghany
2024 James Orr Memorial Invitational
Quarters
157
01/13
W
F 5-0 1:57
K. Makupson
Cherryville
2024 James Orr Memorial Invitational
Round 1 (16 Man)
157
01/06
L
F 4-1 1:22
C. Cox
Rutherfordton-Spindale
2024 Enka Duals
Placement (4 Team)
157
01/06
L
F 2-0 1:33
D. Houston
North Buncombe
2024 Enka Duals
Semis (4 Team)
157
01/04
W
F 4-1 2:43
L. Friddle
East Rutherford
Tri @ East Rutherford
Round 1
157
01/04
L
MD 14-2
D. Blackwell
Polk County
Tri @ East Rutherford
Round 1
157
12/23
W
DEC 16-12
T. Smith
Mountain Heritage
Maroon Devil Duals
Round 6
165
12/23
W
DEC 11-4
J. Shavers
Dade County
Maroon Devil Duals
Round 3 (3 Team)
165
12/23
W
F 0-8 3:12
M. Forbis
Smoky Mountain
Maroon Devil Duals
Round 1 (3 Team)
165
12/23
W
F 2-0 0:45
K. Chastain
Murphy
Maroon Devil Duals
Round 2
165
12/23
L
F 2-0 1:29
W. Howard
Pigeon Forge
Maroon Devil Duals
Round 3
165
12/15
W
F 2-2 2:24
M. Jeban
Springdale Har-Ber
Springdale Har-Ber @ Swain County
Round 1
165
12/13
L
DEC 7-5
J. Burleson
Mitchell
Mitchell @ Swain
Round 1
165
12/09
L
F 3-8 5:46
m. Tisdale
Chapman
The Nation Call Out Duals
Round 5 (10 Team)
165
12/09
L
F 6-0 3:03
C. Hillis
Tuscola
The Nation Call Out Duals
Round 2 (10 Team)
165
12/09
L
F 0-0 1:15
C. Gordon
Hayesville
Swain County @ Hayesville
Round 1
165
12/06
W
F 5-5 2:32
J. Pepion
Cherokee
Swain County @ Cherokee
Round 1
175
11/22
L
F 0-2 1:10
B. Phelan
Clyde A. Erwin
Tuscola V. Erwin/Swain County
Round 1
165
11/22
L
MD 12-0
C. Hillis
Tuscola
Tuscola V. Erwin/Swain County
Round 1
165
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023