Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Abraham Palmer
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 1:00
K. Wilson
Bear River
2024 UHSAA 4A Boys Division B
2nd Wrestleback (32 Man)
175
02/02
L
F 0-0
C. Hartle
Uintah
2024 UHSAA 4A Boys Division B
Champ Round 1 (32 Man)
175
01/25
L
F 0-0
J. Ruden
Carbon
Carbon @ Orem
Round 1
190
01/20
L
F 2-0 1:06
J. Shotwell
Desert Hills High School
Enterprise High School Tournament
3rd round Cons.
190
01/20
L
F 2-0 1:04
K. Bridges
Panguitch
Enterprise High School Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
190
01/19
L
F 5-0 0:41
Z. Sargent
Morgan
Enterprise High School Tournament
Round 1 (16 Man)
190
01/19
L
F 0-0
H. Alexander
Timpanogos
Orem @ Timpanogos
Round 1
190
01/18
L
F 0-0
T. Laupapa
North Sanpete
Orem @ North Sanpete
Round 1
190
01/12
L
F 2-0 0:18
C. Albright
Clearfield
Redhawks Rumble
2nd WB
175
01/12
L
F 6-1 3:09
C. Brown
Summit Academy
Redhawks Rumble
Round 1
175
01/12
L
F 14-3 5:31
O. velke
Mountain View
Orem @ Mountain View
Round 1
190
12/08
L
DEC 13-9
S. Ramirez
Juan Diego
Dave Smith Memorial Duals
Round 6 (10 Team)
190
12/08
L
F 2-0 1:20
E. Begay
San Juan
Dave Smith Memorial Duals
Round 2 (10 Team)
190
12/08
L
F 7-0 2:19
V. Unsworth
Carbon
Dave Smith Memorial Duals
Round 8 (10 Team)
190
12/08
L
F 2-0 0:56
C. Shauerhamer
Cedar Valley
Dave Smith Memorial Duals
Round 9 (10 Team)
190
12/08
W
F 13-8 5:35
D. Mower
Carbon 2
Dave Smith Memorial Duals
Round 1 (10 Team)
190
12/08
L
F 5-0 1:30
G. Filhart
American Fork
Dave Smith Memorial Duals
Round 7 (10 Team)
190
12/01
W
F 2-0 0:43
W. Denos
Westlake
Orem @ Westlake
Round 1
190
12/01
L
F 11-0 2:16
K. Pigg
Westlake
Orem @ Westlake
Round 1
190
11/22
L
F 6-1 0:48
K. Wood
Viewmont
Davis Duals
Round 1 (10 Team)
190
11/22
L
F 4-0 0:47
B. Evans
Beaver
Davis Duals
Round 5 (10 Team)
190
11/22
L
F 2-0 1:10
X. Garcia
Grantsville
Davis Duals
Round 4 (10 Team)
190
11/22
W
F 9-5 4:01
D. Couvrette
Stansbury
Davis Duals
Round 3 (10 Team)
190
11/22
L
F 2-0 0:40
J. Jones
Bear River
Davis Duals
Round 2 (10 Team)
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024