Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nicole VanDerZwaag
Results
High School Results
Team Name
Western Christian
Western Christian, Hull
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
F 14-5 5:14
L. Yenzer
Glenwood
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 5: 4th WB
110
01/26
L
F 3-9 4:31
L. Archer
Western Iowa
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 6: Semifinals & 5th WB
110
01/26
W
F 4-3 1:40
M. Konechne
Central Lyon/George-Little Rock
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 2: 2nd Round & 1st WB
110
01/26
L
F 2-5 2:40
G. Harvey
Fort Dodge
IGHSAU Regional Qualifier 2
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
110
01/06
W
F 3-2 1:57
M. Massey
Yankton
Dan Pansch Girls Invitational
Placement Matches (8 Man)
114
01/06
W
F 5-3 4:45
A. Schmiedt
Chamberlain
Dan Pansch Girls Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
114
01/06
L
F 4-2 3:33
S. Culley
Sioux Falls Roosevelt
Dan Pansch Girls Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
114
01/06
W
F 6-1 2:24
A. Oyola-Rodriquez
Huron
Dan Pansch Girls Invitational
Quarterfinals (8 Man)
114
01/06
W
F 7-3 5:02
D. Ortega
Okoboji/HMS
Orab Girls Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
110
01/06
L
F 3-4 2:58
J. FRIEDRICHSEN
Ridge View
Orab Girls Wrestling Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
110
01/06
L
F 5-0 3:35
A. Bennet
Spirit Lake Park
Orab Girls Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
01/05
W
F 7-4 5:47
K. Horner
Sheldon/Sibley-Ocheyedan
Orab Girls Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
11/21
L
F 24-15 4:44
O. Wright
Okoboji/HMS
West Lyon Girls Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
115
11/20
L
F 7-8 3:37
E. Zee
MOC-Floyd Valley
West Lyon Girls Invitational
Quarterfinals (8 Man)
115
11/18
L
F 6-3 2:28
G. May
Humboldt
Lady E-Hawk Invite
2 Bracket Round 3
115
11/18
L
F 11-12 5:22
L. Ness
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
Lady E-Hawk Invite
Round 1 (16 Man)
115
11/18
L
F 2-0 0:25
T. Guinn
Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire
Sioux Central Girls Invite
Round 5 (5 Man)
115
11/18
L
F 0-0 2:27
N. Hart
Sioux Central
Sioux Central Girls Invite
Round 4 (5 Man)
115
11/18
L
F 8-8 3:28
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Sioux Central Girls Invite
Round 3 (5 Man)
115
11/17
W
F 2-0 0:54
G. Perez
Sioux Central
Sioux Central Girls Invite
Round 1 (5 Man)
115
11/15
L
F 6-6 3:31
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Western Christian - Girls Invite
Cons. Round 1 (12 Man)
115
11/15
L
F 2-4 2:21
K. Tyler
LeMars
Western Christian - Girls Invite
Quarters (12 Man)
115
11/14
W
F 4-2 0:51
E. Zee
MOC-Floyd Valley
Western Christian - Girls Invite
Champ. Round 1 (12 Man)
115
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024