Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Duncan
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Clear Creek-Amana
MAHACA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 5-3 2:53
A. Schechinger
Alburnett
CCA/ Alburnett/ Mount Vernon
Round 1
165
01/23
W
Replay
F 2-0 0:22
R. Forcht
South Tama County
2024 WaMaC Tournament - JV Boys
Round 4
JV-27
01/23
L
Replay
DEC 8-1
N. Lewis
West Delaware, Manchester
2024 WaMaC Tournament - JV Boys
Round 3
JV-27
01/23
W
Replay
DEC 7-0
K. Wade
Williamsburg
2024 WaMaC Tournament - JV Boys
Round 2
JV-27
01/20
L
DEC 8-2
S. Graf
Amery
Hutch JV Invite
Round 3
172
01/20
W
F 2-0 0:38
K. Peirce
Waseca
Hutch JV Invite
Round 2
172
01/20
L
DEC 4-0
R. Resendez
Superior
Hutch JV Invite
Round 1
172
01/13
L
F 6-2 1:21
C. Gwost
Little Falls
2024 Minnewaska Laker Invite JV
RR 3
170-182
01/13
W
DEC 9-8 SV
C. Rogers
Minnewaska Area
2024 Minnewaska Laker Invite JV
RR 2
170-182
01/12
L
F 5-0 1:53
I. Olson
Badger-GB-MR
2024 Minnewaska Laker Invite JV
RR 1
170-182
01/06
W
F 2-0 1:18
L. Kelley
Dubuque Hempstead
North Scott JV Tournament
combine
157J
01/06
W
F 2-0 0:55
B. Hutchinson
Davenport West
North Scott JV Tournament
combined
157J
01/06
W
F 2-0 0:25
K. Le
Bettendorf
North Scott JV Tournament
combined
157J
12/08
W
F 5-1 3:26
L. Grosse
Mount Vernon
CCA Vs Mount Vernon Jv
Round 1
157
12/05
W
F 14-2 3:26
D. Roos
Benton Community
CPU JV TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
31
12/05
W
F 2-0 1:56
T. Cecak
South Tama County
CPU JV TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
31
12/04
L
F 2-0 1:46
K. Heffernan
Tipton
CPU JV TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
31
11/29
W
F 2-0 0:32
B. Hospodarsky
Alburnett
CCA/Alburnett @ CRP (JV)
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
F 2-0 1:00
H. Schulte
West Delaware, Manchester
2023 WaMaC Conference JV Tournament
Round 4
15
01/24
L
DEC 8-4
A. Thompson
South Tama County
2023 WaMaC Conference JV Tournament
Round 3
15
01/23
W
F 5-2 1:35
D. Fisher
Williamsburg
2023 WaMaC Conference JV Tournament
Round 2
15
01/14
W
Replay
F 7-2 2:38
L. Crow
Sigourney-Keota
Independence JV Tournament
Round 4
JV-18
01/14
W
Replay
F 2-0 0:44
J. Bonefas
Independence
Independence JV Tournament
Round 3
JV-18
01/14
W
Replay
F 2-0 0:16
L. Kieffer
Dubuque Hempstead
Independence JV Tournament
Round 2
JV-18
12/17
W
Replay
F 2-0 1:26
J. Fisher
Cedar Falls
Prairie Winter Classic - JV Boys
Round 5 (6 Man)
JV Boys-6
12/17
W
Replay
F 6-0 3:24
R. Skala
Prairie, Cedar Rapids
Prairie Winter Classic - JV Boys
Round 4
JV Boys-6
12/17
W
Replay
F 4-0 1:04
J. Goslin
Cedar Rapids Kennedy
Prairie Winter Classic - JV Boys
Round 3
JV Boys-6
12/17
W
Replay
F 2-0 0:58
L. Kieffer
Dubuque Hempstead
Prairie Winter Classic - JV Boys
Round 2
JV Boys-6
12/13
W
F 2-0 0:54
C. Lange
---
Mid-Prairie JV Invite
Round 3 (4 Man)
138-145
12/13
W
F 4-4 3:33
N. Freeman
Mid-Prairie
Mid-Prairie JV Invite
Round 2 (4 Man)
138-145
12/12
L
F 2-0 0:43
J. Boorn
Wilton
Mid-Prairie JV Invite
Round 1 (4 Man)
138-145
12/10
W
DEC 4-0
K. Blair
Prairie, Cedar Rapids
Marion JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Boys Bracket 16
12/10
W
MD 8-0
C. Patterson
Cedar Rapids Washington
Marion JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Boys Bracket 16
12/10
L
DEC 10-6
M. Jackson
---
Marion JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Boys Bracket 16
12/06
W
F 2-0 0:15
C. Behm
Vinton-Shellsburg
CPU JV TOURNAMENT
Round 3
19
12/06
W
F 2-0 0:42
R. Hill
South Tama County
CPU JV TOURNAMENT
Round 2
19
12/05
L
F 5-0 1:45
C. Alcorn
Center Point-Urbana
CPU JV TOURNAMENT
Round 1
19
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023