Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lillian Christensen
Results
Videos
High School Results
Team Name
Wasatch
Wasatch WC
Wasatch Wrestling
Wasatch Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 2-0 0:29
S. Roche
Bear River Junior High Wrestling Club
Utah Youth Super State
Placement matches
140
02/10
W
F 2-0 0:33
H. Myers
Fremont Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
140
02/10
L
F 8-7 3:33
P. Streight
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
140
02/10
W
F 2-0 1:21
C. Cunningham
JWC
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
140
02/10
W
F 7-2 2:44
T. Faulkner
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 championship
140
01/27
W
Replay
F 5-3 2:03
T. Faulkner
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
5th place
125
01/27
L
Replay
F 2-0 1:09
P. Seale
Ridgeline
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
125
01/27
L
Replay
DEC 8-1
A. Jenks
Cougars Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
125
01/27
W
Replay
F 5-9 2:39
P. Streight
Uintah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
125
01/27
W
Replay
F 9-0 2:58
M. Nelson
Top of Utah
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
125
01/12
L
Replay
F 7-2 3:07
S. Wendell
Elko Wrestling Club
Beehive Brawl
3rd places
140
01/12
W
Replay
F 2-0 0:56
B. Gavilanez
Fremont Wrestling Club
Beehive Brawl
consi semis
140
01/12
W
Replay
F 2-0 0:25
P. Streight
Uintah wrestling
Beehive Brawl
semis and last consi
140
01/12
L
Replay
DEC 3-0
K. Guzman
Gold Rush
Beehive Brawl
Quarterfinals
140
12/31
W
F 2-0 0:21
C. Patino
Grantsville Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Medals
127
12/31
L
DEC 14-11
S. Wendell
Elko Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Cons Semis
127
12/30
L
MD 8-0
K. Sanchez
Arizona Girls Wrestling
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
127
12/28
W
F 5-0 0:50
R. Granger
Wasatch Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
107-127
12/28
W
F 4-0 0:24
C. Patino
Grantsville Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
107-127
12/28
W
TF 15-0 2:51
B. Crane
North Sevier Wolf Pack
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
107-127
11/18
W
F 2-0 0:10
A. Wood
Carbon Wrestling Club
Battle In The Basin Girls Round Robin
Round 3 (3 Man)
125-129
11/18
W
F 2-0 0:23
C. Cesspooch
Cougars Wrestling Club
Battle In The Basin Girls Round Robin
Round 2 (3 Man)
125-129
11/11
L
F 6-0 1:51
R. Jensen
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
130-139
11/11
W
F 9-2 1:42
M. Kartchner
Unaffiliated
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
130-139
11/11
W
F 3-6 2:49
K. Lomu
Westlake
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
130-139
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024