Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jade Black
Results
High School Results
Team Name
Katy Taylor
William Penn Charter
William Penn Charter School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:59
M. Royston
Houston Lamar
UIL Girls Region 3-6A
Rnd 3 2nd W
185
02/09
W
F 6-2 3:34
J. Roman
Houston Heights
UIL Girls Region 3-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
185
02/09
L
DEC 7-4
M. Gonzalez
Clute Brazoswood
UIL Girls Region 3-6A
Round 1 (16 Man)
185
02/08
L
DEC 4-0
N. Yard
Springside Chestnut Hill Academy
Springside Chestnut Hill Academy @ William Penn Charter School
Round 1
175
02/01
L
FOR 0-0
A. Ortega
Katy
UIL Girls District 9-6A
3rd Place
185
02/01
W
F 4-2 1:33
F. Nightingale
Katy Seven Lakes
UIL Girls District 9-6A
Round 5
185
02/01
L
F 2-0 0:25
A. Elias
Katy Mayde Creek
UIL Girls District 9-6A
Round 4 Semis
185
02/01
W
F 2-2 3:02
T. Washington
Katy Paetow
UIL Girls District 9-6A
Round 2
185
02/01
W
NC 0-0
F. Nightingale
Katy Seven Lakes
UIL Girls District 9-6A
True 4th
185
01/27
W
DEC 2-0
J. Hoffman
West Chester East
1st Annual Battle of the Bucks JV
1st & 3rd (16 Man)
191
01/27
W
MD 9-1
C. Guaman
Pennwood
1st Annual Battle of the Bucks JV
4th Wrestleback (16 Man)
191
01/27
W
DEC 4-1
T. Pennington
Springfield Township
1st Annual Battle of the Bucks JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
191
01/27
L
F 0-1 2:09
J. Hoffman
West Chester East
1st Annual Battle of the Bucks JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
191
01/27
W
DEC 7-2
B. Kopchinski
Cheltenham
1st Annual Battle of the Bucks JV
Round 1 (16 Man)
191
01/21
W
DEC 6-1
K. Wortham
Huntsville
CSHS Lady Cougar Classic
1st & 3rd (16 Man)
185
01/20
W
F 2-0 1:47
K. Kamara
Melissa
CSHS Lady Cougar Classic
4th Wrestleback (16 Man)
185
01/20
L
F 2-0 0:57
H. Schroeder
College Station
CSHS Lady Cougar Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
185
01/10
W
F 2-0 1:08
F. Nightinggale
Katy Seven Lakes
Katy ISD Girls Duals
Round 1
185
01/10
W
F 2-2 1:54
A. Ortega
Katy
Katy ISD Girls Duals
Round 1
185
01/06
L
F 2-0 0:50
F. Nightingale
Katy Seven Lakes
21st Annual CFISD Girls Tournament
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
Girls 185
01/05
L
F 2-2 2:49
Z. Burke
Prosper Rock Hill
21st Annual CFISD Girls Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
Girls 185
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024