May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kate Richards
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
DEC 7-5
A. Tucker
Mount Vernon
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 6: Semifinals & 5th WB
115
01/26
W
F 2-0 1:03
E. Stutting
North Scott
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 5: 4th WB
115
01/26
L
F 2-0 1:19
T. Strief
Bettendorf
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
115
01/26
W
MD 12-3
I. Griffin
Cedar Rapids Kennedy
IGHSAU Regional Qualifier 6
Round 2: 2nd Round & 1st WB
115
01/20
W
Replay
F 4-1 2:47
A. Tucker
Mount Vernon
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
Placement Matches (16 Man)
115
01/20
W
Replay
DEC 6-4
C. Pastor
Marion
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
4th Wrestleback (16 Man)
115
01/20
W
Replay
F 5-2 3:28
K. Holloway
South Tama County
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
01/19
L
Replay
F 8-9 4:44
M. McBride
Clear Creek-Amana
2024 WaMaC Conference Tournament - Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
01/19
L
F 6-2 1:35
A. Tucker
Mount Vernon
Solon @ Mount Vernon
Round 1
115
01/06
L
F 5-2 2:39
P. Nicol
Cedar Falls JV
Anamosa Girls Tournament
3rd Wrestleback (16 Man)
115
01/06
L
DEC 8-5
E. Adams
Decorah
Anamosa Girls Tournament
Semis & 2nd WB (16 Man)
115
01/06
L
F 2-0 1:10
E. Weets
Vinton-Shellsburg
Anamosa Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
01/06
W
F 5-0 1:12
L. Barr
Pleasant Valley
Anamosa Girls Tournament
Champ Round 1 (16 Man)
115
01/05
W
F 3-6 2:47
K. Holloway
South Tama County
South Tama/Marion/Solon
Round 1
115
12/22
W
F 2-0 1:18
R. Carlson
Anamosa
Anamosa/West Liberty/Solon/DeWitt
Round 1
115
12/22
W
F 2-0 0:39
X. Valenzuela
West Liberty
Anamosa/West Liberty/Solon/DeWitt
Round 1
115
12/16
L
Replay
DEC 7-2
C. Pastor
Marion
Prairie Winter Classic - Girls
Placement Matches (16 Man)
115
12/16
W
Replay
F 5-5 5:09
I. Griffin
Cedar Rapids Kennedy
Prairie Winter Classic - Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
12/16
W
Replay
F 2-0 1:09
D. East
Sumner-Fredericksburg
Prairie Winter Classic - Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
115
12/16
L
Replay
F 3-4 2:29
M. Kirby
Williamsburg
Prairie Winter Classic - Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
12/09
L
F 2-0 0:37
K. Seery
Linn-Mar
DCG, Linn-Mar, Solon @ Williamsburg
Round 1
115
12/09
L
F 2-0 1:52
J. Bond
Dallas Center-Grimes
DCG, Linn-Mar, Solon @ Williamsburg
Round 1
120
12/09
L
F 4-0 2:50
A. Garcia
Williamsburg
DCG, Linn-Mar, Solon @ Williamsburg
Round 1
120
12/08
W
F 6-1 5:42
A. Albert
Prairie, Cedar Rapids
Williamsburg,PCR,@Solon
Round 1
115
12/08
L
DEC 5-2
M. Kirby
Williamsburg
Williamsburg,PCR,@Solon
Round 1
115
12/01
L
F 10-8 5:46
A. Peterson
Mason City
Girls Dan Gable Donnybrook
Consi Finals & Last Chance Round 3
115
12/01
W
F 8-0 3:42
M. Boone
Staley
Girls Dan Gable Donnybrook
3rd Round WB (32 Man)
115
11/30
W
F 5-0 1:35
V. Sanchez
Huntley
Girls Dan Gable Donnybrook
2nd Round WB (32 Man)
115
11/30
L
F 8-4 5:38
E. Tsaruk
Ozark
Girls Dan Gable Donnybrook
Round 2 Champ (32 Man)
115
11/30
L
F 6-0 3:03
T. Strief
Bettendorf
Girls Dan Gable Donnybrook
Round 1 (32 Man)
115
11/17
L
Replay
F 3-6 3:39
A. Tucker
Mount Vernon
South Tama Girls Invitational
Placement Matches (16 Man)
115
11/17
W
Replay
F 4-0 1:48
C. Nosbisch
Vinton-Shellsburg
South Tama Girls Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
115
11/17
L
Replay
F 2-0 1:03
E. Weets
Vinton-Shellsburg
South Tama Girls Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
11/16
W
Replay
F 5-0 0:21
C. Hinderaker
Ogden
South Tama Girls Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
11/16
W
Replay
F 4-1 3:15
M. Parsons
Williamsburg
South Tama Girls Invitational
Round 1 (16 Man)
115
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022