Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Greenwood
Results
High School Results
Team Name
East Valley
East Valley (Spokane)
East Valley-Spokane
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
DEC 1-0
C. Tonasket
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
2A 5/6
215 2A
02/03
L
MD 14-1
S. Sears
Pullman
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
12 man con semi
215 2A
02/03
W
DQ 0-0
J. Berkey
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Semis (12 Man) wb con 1/4
215 2A
02/02
L
DEC 6-3
C. Tonasket
Shadle Park
GSL 2A, 3A, 4A and NE 1&2B
Quarters (12 Man)
215 2A
01/20
W
F 4-7 3:30
S. Jones
Ferris
Tiger JV Dual Meet Championship
Championship
285
01/20
L
DEC 6-4
H. Albaugh
Lewis and Clark
Tiger JV Dual Meet Championship
Pool Round 1
285
01/20
L
F 2-0 3:42
C. Woodman
Coeur d Alene
Tiger JV Dual Meet Championship
Pool Round 2
285
01/12
W
F 3-2 1:33
B. Heimer
Bonners Ferry
River City Duals
Round 1 (6 Team)
220
01/12
L
DEC 4-1
K. Miller
Post Falls 3
River City Duals
Round 2 (6 Team)
285
01/03
L
DEC 11-5
J. Berkey
Shadle Park
East Valley (Spokane) @ Shadle Park
Round 1
215
12/21
W
F 4-2 2:56
J. Torres
East Valley (Spokane)
2023 TRI-COUNTY CLASSIC
Placement Matches (16 Man)
Boys 285
12/21
W
F 2-0 0:41
T. Burd
Colfax
2023 TRI-COUNTY CLASSIC
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
Boys 285
12/21
L
DEC 6-5
D. Johnson
Mead Blue
2023 TRI-COUNTY CLASSIC
Quarters & 1st Cons (16 Man)
Boys 285
12/21
W
F 6-2 1:30
H. Albaugh
Lewis and Clark
2023 TRI-COUNTY CLASSIC
Round 1 (16 Man)
Boys 285
12/09
L
MD 15-4
P. Cassel
Ferris
West Valley Wrestle-Rama
Round 1 (12 Team)
285
12/09
L
F 4-1 2:00
M. Sandbergh
Ephrata
West Valley Wrestle-Rama
Round 2 (12 Team)
285
12/05
W
F 5-0 1:18
K. Hutton
Lakeside (Nine Mile Falls)
Lakeland/East Valley Double Dual
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024