Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Shelby Stacey
Results
Videos
High School Results
Team Name
Mid Prairie
Mid-Prairie
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-0 0:43
E. Kalinay
West Marshall
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 9: 4th Place Wrestleback
235
01/26
L
F 2-1 1:12
M. Fetters
Martensdale-St Marys
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 8B: 3rd Place
235
01/26
W
F 4-1 5:13
A. Thomas
Tipton
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 7: 6th WB
235
01/26
L
F 2-0 1:34
R. Baxter
Raccoon River-Northwest
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 6: Semifinals & 5th WB
235
01/26
W
F 2-4 1:58
M. Fetters
Martensdale-St Marys
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
235
01/26
W
F 2-0 1:10
M. Nance
Oskaloosa
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 2: 2nd Round & 1st WB
235
01/20
L
DEC 7-3
K. Turnis
Cascade
River Valley Conference Girls Tournament
Placement Matches (16 Man)
235
01/20
W
F 5-0 1:05
C. Kunde
Bellevue
River Valley Conference Girls Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
235
01/20
L
F 4-0 2:23
B. Garcia-Vasquez
West Liberty
River Valley Conference Girls Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
235
01/20
W
F 4-2 3:23
K. Turnis
Cascade
River Valley Conference Girls Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
235
01/06
L
F 4-0 1:12
K. Rodriguez
Burlington
Highland Girls Wrestling Tournament
1st & 3rd
235
01/06
L
F 4-2 3:30
A. Carr
Iowa City, Liberty
Highland Girls Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
235
12/19
W
F 2-0 1:09
T. Hale
West Liberty
Mid-Prairie, Anamosa, West Liberty, Wilton
Round 1
235
12/02
W
F 2-0 2:00
G. Coree
Nevada
BGM Duals (Girls) 2023
Placement Matches (8 Team)
235
12/02
W
F 2-0 1:35
D. Okumahba
Gilbert
BGM Duals (Girls) 2023
Round 3 (8 Team)
235
11/18
L
F 0-1 2:00
A. Lashley
Mount Vernon
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 3
235
11/18
W
F 5-0 0:56
A. Thomas
Tipton
Wilton Women`s Wrestling Tournament
Round 1
235
11/15
L
F 2-0 0:53
A. Frere
North Scott
North Scott Varsity Girls Tournament
Round 4
235
11/15
W
F 2-4 3:28
C. McLoyd
Clinton
North Scott Varsity Girls Tournament
Round 3
235
11/15
L
F 2-0 0:51
S. Engelken
Epworth, Western Dubuque
North Scott Varsity Girls Tournament
Round 2
235
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024