Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alan Voelkle
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
Replay
DEC 10-6
R. Shatsov
Comal Pieper
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Placement (4 Team)
175
01/19
W
Replay
F 3-0 2:42
E. Boyd
Midlothian
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Quarters & 1st WB (16 Team)
175
01/19
L
Replay
DEC 5-1
B. McKnight
Lucas Lovejoy
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Round 1 (16 Team)
175
01/19
L
Replay
F 6-1 2:32
G. Evans
Leander
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
Semis (4 Team)
175
01/19
W
Replay
F 2-1 1:25
B. Stringer
Amarillo
2024 Texas THSWCA EZ-FLEX State Duals - Boys
2nd Wrestleback and Semi-Finals(16 Team)
175
12/01
L
F 2-1 2:35
A. Milas
Lewisville Marcus
Mike McCready Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
12/01
W
MD 11-2
T. Leap
Dallas Jesuit College Prep School
Mike McCready Memorial Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
175
12/01
L
F 5-0 0:57
N. Jean
Northwest
Mike McCready Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
11/18
L
F 10-1 3:40
K. Hamilton
Cabot
14th Annual Heath Invitational (Boys)
3rd Place
B175
11/18
W
DEC 6-2
R. Bradford
North Richland Hills Birdville
14th Annual Heath Invitational (Boys)
2nd 4th 6th WB
B175
11/18
L
F 2-0 0:35
C. Girard
McKinney Boyd
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Semi 1st 3rd 5th WB
B175
11/17
W
F 6-0 3:40
J. Alonzo
Irving
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Quarters & Consol WB
B175
11/17
W
F 2-2 2:59
R. Bradford
North Richland Hills Birdville
14th Annual Heath Invitational (Boys)
Round 2 32 Round 1 16
B175
11/11
L
DEC 7-1
E. Knoll
Northwest Eaton
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
175
11/11
L
F 7-4 4:59
R. Thompson
Dripping Springs
Timber Creek Fall Classic - Varsity Boys
Round 1 (16 Man)
175
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024