Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Karson Weissend
Results
High School Results
Team Name
Rossville
Rossville Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 6-0
D. Benke
Rossville Wrestling Club
Super Sunday Silver Lake Open
Round 3 (4 Man)
105-110
02/11
L
F 2-0 0:25
K. Fitzgerald
Silver Lake Wrestling Club
Super Sunday Silver Lake Open
Round 2 (4 Man)
105-110
02/11
L
F 5-0 1:06
R. Niedfeldt
Thunderbird Wrestling Club
Super Sunday Silver Lake Open
Round 1 (4 Man)
105-110
01/20
L
F 2-0 1:24
C. Heideman
Rock Creek Kids Wrestling
53rd Annual Little Apple Classic - Boys & Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
110-115B
01/20
L
F 2-0 0:23
E. McWhirter
Junction City Wrestling Club
53rd Annual Little Apple Classic - Boys & Girls
Quarterfinals (8 Man)
110-115B
12/30
L
F 5-0 1:16
R. Niedfeldt
Thunderbird Wrestling Club
Rossville Holiday Classic
Round 3 (4 Man)
105-111
12/30
L
F 2-0 1:23
D. Benke
Rossville Wrestling Club
Rossville Holiday Classic
Round 2 (4 Man)
105-111
12/30
L
F 5-0 0:44
S. Bruntz
Silver Lake Wrestling Club
Rossville Holiday Classic
Round 1 (4 Man)
105-111
11/18
W
F 4-2 2:45
M. Clouse
Pleasant Ridge
Rossville Jr High Invite
finals
101
11/18
L
F 2-0 0:41
S. Schenk
St Marys
Rossville Jr High Invite
round 3
101
11/18
L
DEC 7-4
C. Neuhold
Riley County
Rossville Jr High Invite
round 2
101
11/17
L
F 5-0 0:57
T. Baird
Santa Fe Trail
Santa Fe Trail MS Wrestling
Round 3 (4 Man)
95-98
11/17
W
F 2-0 0:16
B. Keithly
Iola
Santa Fe Trail MS Wrestling
Round 2 (4 Man)
95-98
11/16
W
DEC 7-6
K. Mohler
Silver Lake
Santa Fe Trail MS Wrestling
Round 1 (4 Man)
95-98
11/11
L
F 2-0 0:43
S. Schenk
St.Marys
Silver Lake Jr High Invitational
Round 4
(boy) 100
11/11
W
F 7-0 2:28
J. Robinson
Osawatomie
Silver Lake Jr High Invitational
Round 3
(boy) 100
11/11
W
DEC 6-1
C. Hoffman
Doniphan West
Silver Lake Jr High Invitational
Round 2
(boy) 100
11/11
L
F 2-0 0:24
S. Schenk
St.Marys
Silver Lake Jr High Invitational
Round 1
(boy) 100
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024