Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Peta
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 4-4 1:11
D. Evenson
Clear Lake
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Placement (12 Man)
190
02/10
W
DEC 14-9
C. Rozeboom
Boyden-Hull/Rock Valley
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Cons. Semis (12 Man)
190
02/10
W
F 2-0 0:18
B. Good
Cherokee, Washington
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Semis & WB (12 Man)
190
02/10
L
F 2-1 1:53
B. Shipler
Algona
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Quarters (12 Man)
190
02/02
L
F 7-4 2:50
B. Lamfers
Sioux Center
ELC / Western Christian / Sioux Center Dual
Round 1
190
02/01
L
F 2-0 1:11
J. Roos
Sheldon/South O`Brien
ELC / Western Christian / Sioux Center Dual
Round 1
215
01/26
W
F 6-0 3:05
R. Rodriguez
Storm Lake
Lakes Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
175
01/26
L
F 2-0 1:30
J. Fullhart
Spencer
Lakes Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
175
01/24
L
F 2-0 0:58
R. Wirtz
Emmetsburg
ELC, Algona, Spirit Lake Park, Emmetsburg
Round 1
190
01/24
L
TF 17-2 6:00
B. Shipler
Algona
ELC, Algona, Spirit Lake Park, Emmetsburg
Round 1
190
01/23
W
F 2-0 0:41
R. Bobzien
Spirit Lake Park
ELC, Algona, Spirit Lake Park, Emmetsburg
Round 1
175
01/20
L
F 3-13 2:39
A. Stricker
Watertown
Bishop Heelan Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
175
01/20
L
F 2-0 0:47
H. Waldow
Norfolk
Bishop Heelan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/20
W
F 2-0 1:36
J. Pederson
Bishop Heelan
Bishop Heelan Invitational
Round 1 (16 Man)
175
01/06
L
DEC 11-9
L. Dreyer
North Union
GTRA Invitational
Placement Matches (16 Man)
175
01/06
W
F 2-0 0:56
T. Stuhrenberg
Pocahontas Area
GTRA Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/06
L
F 2-0 1:36
M. Jr
Garner-Hayfield/Ventura
GTRA Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/05
L
F 2-0 1:34
T. Zinn
Spencer
Cherokee, ELC, Spencer
Round 1
190
01/05
L
MD 15-3
L. Allendar
Cherokee, Washington
Cherokee, ELC, Spencer
Round 1
175
12/22
L
F 6-3 2:45
M. Sedam
Central Lyon/George-Little Rock
CL-GLR / SO / A-W / ELC
Round 1
175
12/22
L
F 4-4 3:27
B. Kusler
Akron-Westfield
CL-GLR / SO / A-W / ELC
Round 1
175
12/16
L
F 4-1 4:22
D. Hedrington
Atlantic
Jim Kinyon Norsemen Invitational - 2023
3rd Wrestleback (16 Man)
175
12/16
L
F 10-1 2:56
J. Ringler
Grinnell
Jim Kinyon Norsemen Invitational - 2023
Champ Round 1 (16 Man)
175
12/15
L
F 0-0
D. Marco
Sibley-Ocheyedan
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
175
12/15
L
F 5-0 2:44
C. Peterson
MOC-Floyd Valley
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
175
12/15
L
F 2-0 0:51
D. Marco
Sibley-Ocheyedan
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
175
12/15
W
F 4-1 1:41
J. White
Storm Lake
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
175
12/09
W
F 6-4 4:45
M. Everhart
Central Lyon/George-Little Rock
Bob Roethler Invite
Placement Matches (16 Man)
175
12/09
L
F 6-8 2:22
B. Robertson
Hampton-Dumont-CAL
Bob Roethler Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/09
W
F 4-1 1:14
W. Wittrock
Spirit Lake Park
Bob Roethler Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
175
12/09
L
F 2-0 0:48
J. Fullhart
Spencer
Bob Roethler Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/09
W
F 2-0 1:44
T. Stuhrenberg
Pocahontas Area
Bob Roethler Invite
Round 1 (16 Man)
175
12/06
W
F 4-1 1:35
H. Stickrod
South Central Calhoun
SCC, ESAC, RV, ELC
Round 1
175
12/06
W
F 2-0 1:14
S. Donelson
East Sac County
SCC, ESAC, RV, ELC
Round 1
175
12/06
L
F 5-0 3:29
K. Jacobson
Ridge View
SCC, ESAC, RV, ELC
Round 1
175
12/02
L
F 0-0
C. Peterson
MOC-Floyd Valley
Lyle Lundren Duals
Round 1
175
12/02
L
F 1-5 2:29
B. Monahan
West Monona-Whiting
Lyle Lundren Duals
Round 1
175
12/02
L
DEC 5-2
J. VerMeer
West Lyon
Lyle Lundren Duals
Round 1
175
12/01
L
F 2-0 0:21
B. Hendricks
Humboldt
Estherville Lincoln Central @ Humboldt
Round 1
175
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021