Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danny Lidy
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
Replay
DEC 8-5
M. Lacy
Columbus
GHSA State Championships
3rd Place Match
3A-138
02/17
W
Replay
DEF 9-1 1:59
A. Marshall
Lumpkin Co.
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
3A-138
02/16
W
Replay
DEC 7-3
V. Singer
Adairsville
GHSA State Championships
Cons Quarters
3A-138
02/16
W
Replay
F 8-1 1:33
M. Eyman
Lakeview Ft. Oglethorpe HS
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
3A-138
02/15
L
Replay
DEC 10-8
L. Johnson
Bremen
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
3A-138
02/10
L
F 6-2 1:59
P. Pennington
Ringgold
GHSA Class 3A Section B
Placement Matches (16 Man)
138
02/10
W
DEC 9-4
D. Saunders
Ridgeland
GHSA Class 3A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 0:38
P. Wynn
Savannah Country Day School
GHSA Class 3A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
DEC 11-4
V. Singer
Adairsville
GHSA Class 3A Section B
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 8-2 2:26
M. Eyman
Lakeview Ft. Oglethorpe HS
GHSA Class 3A Area 6
Placements
138
02/03
W
F 4-1 1:58
C. Curd
Gordon Lee
GHSA Class 3A Area 6
Consi Semi
138
02/03
L
DEC 12-10
D. Saunders
Ridgeland
GHSA Class 3A Area 6
Semis and WB3
138
01/19
W
Replay
TF 16-0 2:55
T. Vaughn
Long County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
138
01/19
W
Replay
F 4-0 2:20
I. Hamilton
LaFayette
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
138
01/19
L
Replay
MD 8-0
W. Ballenger
Franklin County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
01/19
W
Replay
DEC 8-4
O. Hayes
Morgan County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
138
12/18
W
DEC 6-4 SV
A. Scruggs
Brentwood
Clash at the Creek Duals
Round 1
150
12/17
L
F 0-0 1:53
D. Pattee
Nolensville
Clash at the Creek Duals
Round 1
150
12/01
L
F 9-2 4:44
K. Meriwether
Benedictine Military School
17th Annual Yellow Jacket Duals
Finals (8 Team)
157
12/01
W
F 18-10 5:06
R. Haygood
Harlem
17th Annual Yellow Jacket Duals
Quarterfinals (8 Team)
150
12/01
W
F 12-2 2:52
C. Sanford
Vidalia
17th Annual Yellow Jacket Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
150
12/01
W
F 12-7 1:41
A. Cothern
Bacon County
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 3 (8 Team)
150
11/21
W
TF 16-1 6:00
H. McCullough
Northwest Whitfield High
Conasauga Cup
Round 1
157
11/18
L
Replay
MD 14-4
S. Caserta
Brother Martin
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 5.1 Elite Con 4 32 man/Con 2 16 man (Saturday)
150 Elite Varsity
11/18
L
Replay
TF 17-2 3:17
N. Dempsey
Thompson
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 3 Elite Champ 1/4s (Friday)
150 Elite Varsity
11/17
W
Replay
F 10-0 3:44
N. Hale
Daphne
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 2 Elite Rd of 16 (Friday)
150 Elite Varsity
11/17
W
Replay
F 2-3 4:21
B. Hite
Brother Martin
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 1 Elite Rd of 32 (Friday)
150 Elite Varsity
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024