May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danny Lidy
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
Replay
DEC 8-5
M. Lacy
Columbus
GHSA State Championships
3rd Place Match
3A-138
02/17
W
Replay
DEF 9-1 1:59
A. Marshall
Lumpkin Co.
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
3A-138
02/16
W
Replay
DEC 7-3
V. Singer
Adairsville
GHSA State Championships
Cons Quarters
3A-138
02/16
W
Replay
F 8-1 1:33
M. Eyman
Lakeview Ft. Oglethorpe HS
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
3A-138
02/15
L
Replay
DEC 10-8
L. Johnson
Bremen
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
3A-138
02/10
L
F 6-2 1:59
P. Pennington
Ringgold
GHSA Class 3A Section B
Placement Matches (16 Man)
138
02/10
W
DEC 9-4
D. Saunders
Ridgeland
GHSA Class 3A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 0:38
P. Wynn
Savannah Country Day School
GHSA Class 3A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
DEC 11-4
V. Singer
Adairsville
GHSA Class 3A Section B
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
F 8-2 2:26
M. Eyman
Lakeview Ft. Oglethorpe HS
GHSA Class 3A Area 6
Placements
138
02/03
W
F 4-1 1:58
C. Curd
Gordon Lee
GHSA Class 3A Area 6
Consi Semi
138
02/03
L
DEC 12-10
D. Saunders
Ridgeland
GHSA Class 3A Area 6
Semis and WB3
138
01/19
W
Replay
TF 16-0 2:55
T. Vaughn
Long County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
138
01/19
W
Replay
F 4-0 2:20
I. Hamilton
LaFayette
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
138
01/19
L
Replay
MD 8-0
W. Ballenger
Franklin County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
01/19
W
Replay
DEC 8-4
O. Hayes
Morgan County
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
138
12/18
W
DEC 6-4 SV
A. Scruggs
Brentwood
Clash at the Creek Duals
Round 1
150
12/17
L
F 0-0 1:53
D. Pattee
Nolensville
Clash at the Creek Duals
Round 1
150
12/01
L
F 9-2 4:44
K. Meriwether
Benedictine Military School
17th Annual Yellow Jacket Duals
Finals (8 Team)
157
12/01
W
F 18-10 5:06
R. Haygood
Harlem
17th Annual Yellow Jacket Duals
Quarterfinals (8 Team)
150
12/01
W
F 12-2 2:52
C. Sanford
Vidalia
17th Annual Yellow Jacket Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
150
12/01
W
F 12-7 1:41
A. Cothern
Bacon County
17th Annual Yellow Jacket Duals
Round 3 (8 Team)
150
11/21
W
TF 16-1 6:00
H. McCullough
Northwest Whitfield High
Conasauga Cup
Round 1
157
11/18
L
Replay
MD 14-4
S. Caserta
Brother Martin
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 5.1 Elite Con 4 32 man/Con 2 16 man (Saturday)
150 Elite Varsity
11/18
L
Replay
TF 17-2 3:17
N. Dempsey
Thompson
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 3 Elite Champ 1/4s (Friday)
150 Elite Varsity
11/17
W
Replay
F 10-0 3:44
N. Hale
Daphne
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 2 Elite Rd of 16 (Friday)
150 Elite Varsity
11/17
W
Replay
F 2-3 4:21
B. Hite
Brother Martin
2023 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd 1 Elite Rd of 32 (Friday)
150 Elite Varsity
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022