Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Izabella Moore
Results
High School Results
Team Name
Bentonville
Bentonville Girls
Bentonville High School Wrestling
Bentonville Wrestling Club
Team Arkansas
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
F 8-0 2:25
E. Romero
Team Arkansas
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Round 3 (4 Man)
170
04/13
L
F 4-0 0:24
A. Terrell
Arkansas
2024 Arkansas Freestyle/Greco State
Round 1 (4 Man)
170
04/06
W
F 6-0 1:26
S. Wieden
Oklahoma
Glenpool USA FS/GR Tournament
Round 3 (4 Man)
155-170
04/06
L
F 8-15 2:58
A. Thompson
Rogers High School Wrestling
Glenpool USA FS/GR Tournament
Round 2 (4 Man)
155-170
04/06
L
TF 10-0 0:46
M. Azlin
Raw Wrestling Club
Glenpool USA FS/GR Tournament
Round 1 (4 Man)
155-170
03/02
W
F 2-0 0:59
L. LeMaire
Cyclone Youth Wrestling
2024 Arkansas Youth State Tournament
Round 3 (3 Man)
185
03/02
L
DEC 4-3
O. Johnson
Little Rock Central High School Wrestling
2024 Arkansas Youth State Tournament
Round 1 (3 Man)
185
02/17
W
F 2-0 1:04
Z. Gilmer
Springdale
6A West Girls Regional Qualifier
5th place matches
170
02/17
L
F 2-0 1:07
A. Jonale
Springdale Har-Ber
6A West Girls Regional Qualifier
Round 3 (8 Man)
170
02/17
L
F 2-0 0:22
A. Wolf
Rogers
6A West Girls Regional Qualifier
Round 2 (8 Man)
170
02/17
W
F 7-0 2:41
Z. Gilmer
Springdale
6A West Girls Regional Qualifier
Round 1
170
02/03
L
F 8-2 2:36
B. Hart
Cabot
6A Arkansas Girls Dual State
Semis & 1st WB (8 Team)
Girls 190
02/03
L
F 4-0 1:11
M. Hutchinson
Little Rock Central
6A Arkansas Girls Dual State
Quarterfinals (8 Team)
Girls 190
01/31
L
F 2-0 1:40
N. Ruataake
Springdale Har-Ber
Springdale Har-Ber @ Bentonville
Round 1
190
01/26
L
F 2-0 1:52
L. Davis
Bentonville West
Bentonville @ Bentonville West
Round 1
170
01/05
L
F 3-2 1:51
T. Edgington
Pryor
Girls Inola/Army National Guard Invite
Round 4 (6 Man)
170
01/05
W
M FOR 0-0
A. Mayberry
Norman
Girls Inola/Army National Guard Invite
Round 5 (6 Man)
170
01/05
L
F 2-0 0:37
Z. Stark
Locust Grove
Girls Inola/Army National Guard Invite
Round 3 (6 Man)
170
01/05
L
F 2-0 1:51
L. Pendergraft
Kiefer
Girls Inola/Army National Guard Invite
Round 2 (6 Man)
170
01/05
L
F 2-0 1:00
A. Simpson
Locust Grove
Girls Inola/Army National Guard Invite
Round 1 (6 Man)
170
12/16
W
FOR 0-0
J. Brose
Bentonville
Battle for the Bling
Placement Matches (16 Man)
170
12/16
L
F 0-0 0:20
A. Emery
Searcy
Battle for the Bling
Round 4 (16 Man)
170
12/16
L
F 2-0 1:37
E. Bhattarai
Flower Mound Hs
Battle for the Bling
Round 3 (16 Man)
170
12/16
L
F 2-0 1:16
S. Hoffen
Flower Mound Hs
Battle for the Bling
Round 2 (16 Man)
170
12/15
L
F 2-0 1:13
V. Cornelison
Broken Arrow
Battle for the Bling
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
F 4-0 1:43
H. Bryson
Bentonville
Bentonville West Invitational Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/09
W
FOR 0-0
M. Ntepi
Joplin
Bentonville West Invitational Girls
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/09
W
F 3-4 1:39
Z. Gilmer
Springdale
Bentonville West Invitational Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/09
L
F 2-0 0:52
M. Shuck
Fort Smith Southside
Bentonville West Invitational Girls
Round 1 (16 Man)
170
12/02
L
F 0-0
K. Chancellor
Salina Girls
Pryor JH Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
Girls 165
12/02
L
F 2-0 2:36
M. Peoples
Locust Grove Girls
Pryor JH Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
Girls 165
12/02
W
F 2-0 1:38
E. Valdez
Pryor Girls
Pryor JH Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Girls 165
11/04
W
FOR 0-0
J. Amaya
Cyclone Youth Wrestling
Tiger Kickoff Classic
Round 2 (Best of 3)
185
11/04
W
FOR 0-0
J. Amaya
Cyclone Youth Wrestling
Tiger Kickoff Classic
Round 1 (Best of 3)
185
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024