May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Knox Jensen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Idaho Falls Tiger Wrestling
Idaho Falls Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
F 2-0 0:12
Z. Gremling
Legacy Wrestling Academy
Kids Winter Festival
1st & 3rd (16 Man)
73B
12/17
W
F 5-1 1:32
J. Fuller
Middleton Wrestling Club
Kids Winter Festival
Semis & 3rd WB (16 Man)
73B
12/17
W
F 2-0 0:28
X. Conover
Sublime Wrestling Academy
Kids Winter Festival
Quarters & 1st WB (16 Man)
73B
12/17
W
F 2-0 0:32
B. Gardner
Flying Squirrels
Kids Winter Festival
Round 1 (16 Man)
73B
11/28
W
F 2-0 0:08
B. Briggs
Rigby Rebels Wrestling
East Idaho Regional Fall Finale
Round 3 (4 Man)
70
11/28
W
F 7-1 1:51
K. Packer
Upper Valley Aces
East Idaho Regional Fall Finale
Round 2 (4 Man)
70
11/28
W
F 2-0 0:21
A. Pitt
Hillcrest Wrestling Club
East Idaho Regional Fall Finale
Round 1 (4 Man)
70
11/11
W
DEC 6-4
J. Whitmire
Unattached
Sublime Fall Festival East
Round 3 (4 Man)
74B
11/11
W
F 4-0 1:18
J. Aston
Bonneville Wrestling Club
Sublime Fall Festival East
Round 2 (4 Man)
74B
11/11
W
F 2-0 0:16
X. Conover
Sublime Wrestling Academy
Sublime Fall Festival East
Round 1 (4 Man)
74B
11/04
L
FOR 0-0
O. Austin
Shelley Mat Club
East Idaho Elite Kids Festival
Round 3 (4 Man)
68-72
11/04
L
FOR 0-0
B. Johnson
Thunder Ridge Outlaws
East Idaho Elite Kids Festival
Round 2 (4 Man)
68-72
11/04
L
FOR 0-0
E. Fernandez
Sublime Wrestling Academy
East Idaho Elite Kids Festival
Round 1 (4 Man)
68-72
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021