Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Caden Dutra
Results
Videos
High School Results
Team Name
Lake City
Lake City High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 5-1 4:42
R. Brown
Owyhee
2024 Idaho Boys HS State Championships
Consolation Round 2
5A 152
02/23
W
Replay
DEC 7-0
H. Maher
Middleton
2024 Idaho Boys HS State Championships
Champ Rnd 2 and Cons Rnd 1
5A 152
02/23
L
Replay
F 7-5 5:11
T. Genatone
Post Falls
2024 Idaho Boys HS State Championships
Championship Round 1
5A 152
02/17
W
DEC 11-7
J. Mayer
Coeur d Alene
IHSAA 5A - District I-II
R4
152
02/17
W
MD 14-1
T. Bridwell
Lake City
IHSAA 5A - District I-II
R3
152
02/17
L
MD 9-0
T. Genatone
Post Falls
IHSAA 5A - District I-II
R2
152
02/17
W
MD 11-1
J. Mayer
Coeur d Alene
IHSAA 5A - District I-II
R1
152
02/08
W
MD 13-5
J. Sheetz
Sandpoint
Sandpoint @ Lake City
Round 1
152
02/03
L
DEC 4-2
A. Howell
Lakeland
2024 Conrad Garner Invitational
Consolation Semis
152
02/03
L
MD 10-0
C. McLaimtaig
Priest River
2024 Conrad Garner Invitational
Semis
152
02/03
W
MD 11-3
J. Sheetz
Sandpoint
2024 Conrad Garner Invitational
Qtrs
152
02/03
W
DEC 8-1
C. Hanely
Timberlake
2024 Conrad Garner Invitational
Round 1 (16 Man)
152
02/03
L
F 7-0 2:32
T. Genatone
Post Falls
Post Falls @ Lake City
Round 1
152
02/02
L
F 8-5 5:52
C. McLaimtaig
Priest River
Conrad Garner Duals
Round 1
152
02/01
W
F 6-3 4:15
A. Crea
Lewiston
Lewiston @ Lake City
Round 1
152
01/27
W
Replay
DEC 7-1
H. Nicholson
East Valley (Spokane)
2024 North Idaho Rumble
5th
152
01/27
L
Replay
DEC 4-3
D. Ward
Pocatello
2024 North Idaho Rumble
6th Wrestleback (32 Man)
152
01/27
L
Replay
DEC 4-2
K. Miller
Post Falls
2024 North Idaho Rumble
Semis & 5th WB (32 Man)
152
01/27
W
Replay
DEC 12-7
A. Howell
Lakeland
2024 North Idaho Rumble
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
01/26
W
Replay
F 6-1 5:08
D. Ward
Pocatello
2024 North Idaho Rumble
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
01/26
W
F 2-0 1:05
W. Vieux
Moscow
Vallivue/Lake City @ Moscow
Round 1
152
01/25
W
F 3-2 1:40
P. Agenbroad
Vallivue
Vallivue/Lake City @ Moscow
Round 1
152
01/19
W
DEC 6-5
B. Myers
Coeur d Alene
Lake City @ Coeur d Alene
Round 1
152
01/13
L
DEC 9-6
L. Kovalsky
Superior
Jug Beck Rocky Mountain Classic
Placement Matches (16 Man)
152
01/13
L
DEC 5-4
L. Widman
Missoula Sentinel
Jug Beck Rocky Mountain Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
152
01/12
W
F 11-1 4:41
S. Conway
Missoula Hellgate
Jug Beck Rocky Mountain Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/12
L
MD 11-0
R. Bold
Havre
Jug Beck Rocky Mountain Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/12
W
DEC 4-2 TB1
D. Osborn
University High
Jug Beck Rocky Mountain Classic
Round 1 (16 Man)
152
01/06
L
DEC 5-3
E. Leader
Hanford
Pacific Northwest Classic 2024
Round 6 Cons
150
01/06
W
F 2-0 2:08
G. Lindor
West Valley
Pacific Northwest Classic 2024
Round 5 16 WB 2 32 WB 4
150
01/06
L
F 5-1 1:46
N. Coles
Glacier
Pacific Northwest Classic 2024
Round 4 Quarters 16 wb 1 32 wb 3
150
01/06
W
MD 10-1
H. Nicholson
East Valley
Pacific Northwest Classic 2024
Round 2
150
12/14
W
F 5-1 3:44
A. Howell
Lakeland
Lakeland @ Lake City
Round 1
152
12/06
W
F 7-0 4:00
C. Hanely
Timberlake
Lake City @ Timberlake
Round 1
160
12/02
L
F 5-7 4:04
B. Martin
Frenchtown High School
Owen Invitational
Placement Matches (32 Man)
160
12/02
W
DEC 12-8
K. Dumont
St. Ignatius/Charlo High School
Owen Invitational
Conso Semifinals (32 Man)
160
12/02
W
F 6-0 3:10
N. Young
Ronan High School
Owen Invitational
5th WB (32 Man)
160
12/02
W
F 7-2 2:43
B. Torpen
Columbia Falls High School
Owen Invitational
Semifinals and 4th Wrestleback (32 Man)
160
12/02
L
DEC 7-4
T. Milender
Superior High School
Owen Invitational
Quarters and 2nd Wrestleback (32 Man)
160
12/01
W
F 2-1 1:22
M. Campbell
Polson High School
Owen Invitational
Round 2 Champ & WB 1 (32 Man)
160
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021