Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joseph Salas
Results
High School Results
Team Name
John Glenn
Westview
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-2 1:42
L. Carroll
San Clemente
CIF SS Boys Individuals Eastern Div
Conso Round WB
175
02/09
L
F 2-0 0:27
M. McWilliams
Calvary Chapel SA
CIF SS Boys Individuals Eastern Div
Round 2
175
02/02
L
F 3-2 5:23
J. Fukuchi
Cerritos
605 League Finals
Medals
175
01/20
W
F 3-4 2:00
D. Tester
Desert Mountain
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Placement Matches
157
01/20
L
MD 13-2
Z. Lipovitch
Paradise Valley
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Semis & Consolation
157
01/20
L
MD 11-2
K. Montgomery
Sunrise Mountain
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Quarterfinals
157
01/20
W
F 5-0 1:42
Z. Vazquez
Desert Sunrise
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Round 5 (24 Man)
157
01/19
W
F 2-0 1:34
F. Chacon
Phoenix Christian
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Round 4 (24 Man)
157
01/19
L
F 11-1 5:15
T. Spatola
Desert Ridge
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Round 3 (24 Man)
157
01/19
L
F 11-6 4:56
C. Boggler
Cactus
OFC Brad Jones Boys `Pack` Invitational
Round 2 (24 Man)
157
01/13
L
F 5-0 2:36
N. Strean
Quartz HIll
Western Pioneer Rumble
Round 3
175
01/13
L
F 2-2 5:35
J. Pinkard
Westlake
Western Pioneer Rumble
Round 2
175
01/12
W
F 7-0 1:16
J. Froman
Mayer HS
Demon Classic Duals 2024
Round 1 (16 Team)
165
01/12
L
F 6-0 3:24
K. Galdamez
La Joya Community
Demon Classic Duals 2024
Round 2 (16 Team)
165
01/06
W
F 4-0 1:35
J. Bryant
Crespi
Juan Enriquez Memorial
All Medals
175
01/06
L
F 3-5 2:58
R. Lancaster
Marina
Juan Enriquez Memorial
Semis & Round of 8
175
01/06
W
F 5-0 2:18
A. Venegas
Downey
Juan Enriquez Memorial
Round of 12 (blood round)
175
01/06
W
F 2-0 0:47
E. Fuentes
Gahr
Juan Enriquez Memorial
Quarters & Round of 16
175
01/06
W
MD 9-1
N. Barajas
Santa Fe
Juan Enriquez Memorial
Cons 2
175
01/05
L
F 4-0 3:27
E. Beniflah
Mira Costa
Juan Enriquez Memorial
Champ 2 Cons 1
175
01/05
W
DEC 7-1
C. Henley
Whittier
Juan Enriquez Memorial
Champ 1
175
12/27
L
Replay
F 2-0 2:34
G. Contreras-Lopez
Serrano
Blackwatch 2023
Champ 2 Cons 1
175
12/27
L
Replay
F 2-0 0:56
B. Green
Burroghs
Blackwatch 2023
Champ 1
175
12/07
W
F 0-0 0:26
A. Munguia
San Pedro
Scott Davis Invitational
Cons. Round 3
175
12/05
W
F 2-2 1:24
O. Jacobson
Arizona Lutheran HS
La Joya Multi Dual Nov 28
Round 1
165
11/29
L
F 0-0
J. Rodriguez-Matta
La Joya Community
La Joya Multi Dual Nov 28
Round 1
165
11/29
L
F 0-0
J. Rivera
Sierra Linda HS
La Joya Multi Dual Nov 28
Round 1
165
10/28
L
F 2-0 1:23
E. Escalona
La Mirada High School
2023 Halloween Open
Round 3
175
10/28
L
F 2-0 1:10
W. Wilson
South Torrance High School
2023 Halloween Open
Round 2
175
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022