Mar 23-Dec 31 · Resumes Sunday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brandon Tapia
Results
Videos
High School Results
Team Name
Southeast Whitfield
Southeast Whitfield High School
Southeast Whitfield V
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 5-0 0:41
D. Perry
Stone Mountain
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
4A-106
02/15
L
Replay
DEC 8-2
A. Hughes
Stephenson
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
4A-106
02/10
W
MD 15-3
T. Yarbrough
Wayne County HS
GHSA Class 4A Section A
Placement Matches (16 Man)
106
02/10
L
F 2-4 2:22
A. Hurd
Northwest Whitfield High
GHSA Class 4A Section A
4th Wrestleback (16 Man)
106
02/10
L
F 2-0 1:18
G. Swann
Central (Carroll)
GHSA Class 4A Section A
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/10
W
F 4-1 2:15
T. Yarbrough
Wayne County HS
GHSA Class 4A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/10
W
F 12-1 3:37
C. Edge
Whitewater
GHSA Class 4A Section A
Round 1 (16 Man)
106
02/03
L
DEC 10-4
A. Hurd
Northwest Whitfield High
GHSA Class 4A Region 7
Placements
106
02/03
W
F 5-0 0:44
D. Henderson
Sonoraville
GHSA Class 4A Region 7
Consi Semi
106
02/03
L
F 2-0 0:37
G. Swann
Central (Carroll)
GHSA Class 4A Region 7
Semis and WB3
106
02/03
W
F 4-2 1:33
J. Hogue
Cedartown
GHSA Class 4A Region 7
Quarters and WB1
106
01/27
L
F 2-3 2:16
N. Ridley
Dalton
Burnt Mountain Classic 2024
Conso Quarters
106
01/27
W
F 9-1 1:21
T. Anderson
Fannin County HS
Burnt Mountain Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/27
L
F 2-1 1:34
B. Rutledge
Chattooga
Burnt Mountain Classic 2024
Quarters & Conso 3
106
01/26
W
F 4-0 1:40
M. Navarro
Model
Burnt Mountain Classic 2024
Round of 16 & WB1 (32 Man)
106
01/24
L
F 0-0 4:00
A. Hurd
Northwest Whitfield High
7-AAAA Region Duals
Round 1
106
12/23
W
F 11-5 4:27
S. Brannon
St Anne Pacelli Catholic School
Sequoyah Invitational - Varsity
3rd
113
12/23
L
F 4-6 3:18
D. Lynn
Dunwoody
Sequoyah Invitational - Varsity
Semis
113
12/22
L
F 2-2 1:19
G. Michels
Pope V
Sequoyah Invitational- JV
round 4
113
12/22
W
F 2-0 0:44
S. Brannon
St Anne Pacelli V
Sequoyah Invitational- JV
round 3
113
12/22
W
DEC 15-10
D. Lynn
Dunwoody V
Sequoyah Invitational- JV
round 2
113
12/18
L
F 0-0 4:00
A. Hurd
Northwest Whitfield High
Clash at the Creek Duals
Round 1
113
12/15
W
F 2-0 0:41
S. Brannon
St Anne Pacelli Catholic School
Clash at the Creek Duals
Round 1
113
12/04
W
F 0-0 4:00
B. Boller
Northwest Whitfield High
Southeast Whitfield vs. Northwest Whitfield High
Round 1
113
12/02
L
F 8-2 1:48
K. Taylor
Heritage High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 3 (4 Man)
113C
12/02
L
F 2-0 1:00
A. Buchan
Woodland High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 2 (4 Man)
113C
12/02
L
F 2-3 2:48
C. Chavez-Baker
Clevland High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 1 (4 Man)
113C
11/22
W
F 2-0 1:30
L. Cruz
Shiloh
Parkview Thanksgiving Classic V and G
4th Wrestleback (16 Man)
113
11/22
W
F 2-2 0:56
M. Guseynov
Denmark
Parkview Thanksgiving Classic V and G
Placement Matches (16 Man)
113
11/22
L
TF 15-0 1:33
J. Chan
Brookwood
Parkview Thanksgiving Classic V and G
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
11/22
W
F 2-0 0:32
K. Chambers
Houston County
Parkview Thanksgiving Classic V and G
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
11/18
L
F 7-3 2:29
D. Parks
Dalton High School
Ringgold Classic
Placement Matches (8 Man)
Boys 113
11/18
W
FOR 0-0
N. Brown
Gordon Lee High School
Ringgold Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
Boys 113
11/18
W
FOR 0-0
C. Duck
Pepperell High School
Ringgold Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
Boys 113
11/18
L
F 2-0 0:45
T. Young
Sonoraville High School
Ringgold Classic
Quarterfinals (8 Man)
Boys 113
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021