Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Brewer
Results
High School Results
Team Name
Manasquan
Rhino wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
L
VSU 10-0 1:20
G. idrizi
Bergen Catholic
2024 USAWNJ FS/GR Developmental/Ranking #4 Lacey Twp.
Consi of 4
175 lbs
04/21
L
VSU 10-0 1:52
C. Jackson
Seagull Wrestling Club
2024 USAWNJ FS/GR Developmental/Ranking #4 Lacey Twp.
Quarter-Finals
175 lbs
03/24
L
VFA 4:09 15-14
B. Kaplan
Elite NJ
2024 USAWNJ FS/GR Developmental #1 Old Bridge
RR Rnd 3
166.2 lbs
03/24
W
VPO1 11-10
J. kodila
Metuchen
2024 USAWNJ FS/GR Developmental #1 Old Bridge
RR Rnd 1
166.2 lbs
02/17
L
F 0-0 3:23
C. Torres
Shore Regional
NJSIAA District 22
Quarters (16 Man)
165
02/17
L
F 0-0 1:10
M. Pirnik
Brick Memorial
NJSIAA District 22
Quarters (16 Man)
157
02/10
L
F 4-1 1:16
R. Closterman
Somerville
EB Quad 2-10
Round 1
157
02/10
L
F 7-0 2:30
D. Monahan
East Brunswick H.S.
EB Quad 2-10
Round 1
157
02/08
W
DEC 8-3
D. Figueroa
Hamilton West
Manasquan @ Hamilton West
Round 1
157
02/05
L
F 2-0 0:28
L. Acevedo
Raritan
NJSIAA CJ II Sectional Quarters/Semi
Round 1
165
02/04
L
F 0-0 2:15
J. Clayton
Point Pleasant Boro
Manasquan @ Point Pleasant Boro
Round 1
165
02/03
W
DEC 2-1
N. Hubiak
Manchester Township
Manchester Tri
Round 1
157
02/03
W
F 0-0 4:44
C. Diez
Red Bank Regional
Manchester Tri
Round 1
157
01/31
W
DEC 3-2
L. Jander
Holy Cross
Garden State Classic
Champ. Round 1
---
01/30
L
F 0-0 1:52
D.
Long Branch
Long Branch @ Manasquan
Round 1
165
01/27
L
DEC 11-4
J. Nieto
Barnegat
Barnegat Quad- Brick,Manasquan,Shore
Round 1
157
01/27
L
DEC 6-2
D. Sciarappa
Shore Regional
Barnegat Quad- Brick,Manasquan,Shore
Round 1
157
01/27
W
F 0-0 3:59
C. Foy
Brick Township
Barnegat Quad- Brick,Manasquan,Shore
Round 1
157
01/23
L
DEC 7-6
J. Sanchez
Toms River North
Manasquan @ Toms River North
Round 1
165
01/20
L
DEC 14-11
E. Rodrigues
Carteret
Carteret Tri w/JFK & Manasquan
Round 1
150
01/20
W
F 0-0 0:20
S. Chaniyara
JFK-Iselin
Carteret Tri w/JFK & Manasquan
Round 1
150
01/19
W
DEC 6-0
j. Donofrio
Wall Hs
Wall Hs @ Manasquan
Round 1
165
01/18
L
F 5-0 0:48
M. Gauthier
Lacey Township
Manasquan @ Lacey Township
Round 1
150
01/13
L
DEC 7-4
J. Fernandez
Keyport
Buc Classic
3rd
157
01/13
L
MD 12-1
S. Kirwin
Kingsway
Buc Classic
Semifinal
157
01/13
W
F 2-5 3:44
D. Diaz
Asbury Park
Buc Classic
QTF and Pigtail WB
157
01/13
L
F 0-0 1:20
P. Bentivegna
Toms River South
Manasquan @ Toms River South
Round 1
150
01/10
W
TF 17-2
A. Hernandez
Neptune
Manasquan @ Neptune
Round 1
150
01/06
L
F 5-0 1:49
J. Saraiva
Saint John Vianney
Shore Conference Individual Championship
WB 1 (Fri Night)
157
01/06
L
TF 18-2 2:54
J. Clayton
Point Pleasant Boro
Shore Conference Individual Championship
Round of 16
157
01/04
L
TF 17-2
J. Calixte
Ocean Township
Ocean Township @ Manasquan
Round 1
165
12/30
L
TF 15-0 3:18
C. Pritzlaff
Watchung Hills
Walter Woods Holiday Tournament
3rd
157
12/30
L
F 2-0 0:41
S. Harrington
West Orange
Walter Woods Holiday Tournament
Semifinal
157
12/30
W
DEC 6-1
N. Auletto
Jackson Memorial
Walter Woods Holiday Tournament
QTF and Pigtail WB
157
12/21
W
DEC 9-3
E. Martinez
Matawan Reg
Manasquan @ Matawan Reg
Round 1
157
12/17
W
MD 11-3
B. Agular
Barnegat
Garden State Classic
1st Place Match
157
12/17
W
DEC 3-2
L. Jander
Holy Cross
Garden State Classic
Semifinals
157
12/17
W
F 0-0
J. Mancia
Lakewood
Garden State Classic
Quarterfinals
157
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022