Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cordell Roberts
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 18-6 5:11
A. Estrada
Black Hills
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
3rd and 5th Placers
150
02/03
L
F 7-3 2:07
B. Guyette
W. F. West
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/03
W
F 7-2 2:37
M. Rodgers
Rochester
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
02/03
W
F 2-0 0:32
T. Hardwood-Sowers
Rochester
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/03
L
F 2-0 0:57
P. Oleachea
Shelton
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
02/03
W
DEC 11-6
J. Zamudio
W. F. West
WIAA Evergreen 2a Sub-Regionals
Round 1 (16 Man)
150
01/20
L
F 7-5 2:37
J. Swidecki
Tenino
Doug Makaiwi Memorial Invite
5th Place Matches
157
01/20
L
F 2-3 1:51
E. Noble
Pe Ell
Doug Makaiwi Memorial Invite
Cons Semis
157
01/20
W
DEC 9-5
L. Stocking-Hocker
Shelton
Doug Makaiwi Memorial Invite
Round 4
157
01/20
L
F 4-2 1:31
K. Pilz
Pe Ell
Doug Makaiwi Memorial Invite
Round 2
157
01/13
L
F 2-0 0:29
B. Howard
Montesano
2024 Grizzly Alumni Invitational
Round 2
157
01/13
L
F 2-0 2:52
T. Johnson
Foss
2024 Grizzly Alumni Invitational
Round 1
157
12/16
W
F 4-0 1:38
M. Avila
Aberdeen
Grays Harbor Championship - Boys
Semis & 1st WB (8 Man)
144 JV
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024