Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tristan Tuell
Results
High School Results
Team Name
Thomas Jefferson
Thomas Jefferson Classical Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-0 3:32
D. Galloway
Rosman
NCHSAA 1A West Regional
1st WB
132
02/09
L
F 2-0 1:01
J. Wright
Elkin
NCHSAA 1A West Regional
Round 1 (16 Man)
132
01/24
L
F 12-3 4:35
D. Marble
Shelby
2024 SP Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
01/23
W
DEC 6-4
J. Thomas
East Gaston
2024 SP Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/21
L
DEC 9-6
T. Blow
Burns
Thomas Jefferson Classical Academy @ Burns
Round 1
132
01/21
W
F 0-0
J. Palsrock
Starmount
Quad (TJCA, Starmount, East Surry)
Round 1
132
01/21
W
F 0-0
J. Palsrock
Starmount
Dual Tournament at Statesville
Round 1
132
01/20
L
F 0-0
D. Marble
Shelby
Tjca quad
Round 1
132
01/16
L
F 0-0
D. Johnson
Lincoln Charter
TJCA, Lincoln Charter & Union Academy @ East Gaston
Round 1
132
01/07
W
F 0-0
J. Thomas
East Gaston
TJCA, Lincoln Charter & Union Academy @ East Gaston
Round 1
132
01/06
W
F 0-0
J. Weissenburger
Union Academy
TJCA, Lincoln Charter & Union Academy @ East Gaston
Round 1
132
12/20
W
F 0-0
H. Venegas
East Surry
Quad (TJCA, Starmount, East Surry)
Round 1
132
12/20
L
F 0-0
C. Settle
East Wilkes
Quad (TJCA, Starmount, East Surry)
Round 1
132
12/08
W
DQ 3-4
I. Marlar
Asheville
Asheville Tri (Enka, TJCA)
Round 1
132
12/08
L
TF 19-2 3:15
G. Cryderman
Enka
Asheville Tri (Enka, TJCA)
Round 1
132
12/01
W
F 0-0
K. Hughes
N.C. School for the Deaf
Tri @ NCSD (Corvian, Thomas Jefferson)
Round 1
132
11/27
L
F 0-0
J. Pina-Velasquez
Forbush
Dual Tournament at Statesville
Round 1
132
11/22
L
F 0-0
Z. Yang
Bunker Hill
Dual Tournament at Statesville
Round 1
132
11/22
W
F 0-0 0:45
J. Davidson
Statesville
Dual Tournament at Statesville
Round 1
132
11/18
L
F 0-2 2:17
B. Perkins
Owen
2nd Annual Plowboy Brawl
4th Wrestleback (16 Man)
132
11/18
W
F 2-0 2:45
J. Bailey
Boiling Springs
2nd Annual Plowboy Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
11/18
W
F 2-0 0:21
I. Alvarado
Woodmont
2nd Annual Plowboy Brawl
2nd Wrestleback (16 Man)
132
11/18
L
F 7-1 1:52
A. Fox
Chase
2nd Annual Plowboy Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
10/01
W
F 0-0
C. Shelton
Mountaineer Wrecking Crew
7th Annual Fall Brawl Under the Lights
Round 2
132
10/01
L
TF 16-1
L. Hooper
PEAK
7th Annual Fall Brawl Under the Lights
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024