Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jason jackson
Results
High School Results
Team Name
Coral Springs
Coral Springs Wrestling
Mt. Vernon
Mt. Vernon (H.S.)
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 5-0 0:51
J. Agnew
Cahokia (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Marion (H.S.)
Consi Semis
120
02/03
L
TF 23-4 2:13
C. Haake
Centralia (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Marion (H.S.)
Quarters and WB1
120
01/27
L
F 2-0 0:17
R. Cook
Marion (H.S.)
South 7 Conference Duals
Round 5 (6 Team)
120
01/27
L
F 1-4 0:44
C. Haake
Centralia (H.S.)
South 7 Conference Duals
Round 2 (6 Team)
120
01/27
L
F 7-0 1:26
A. Swan
Carbondale (H.S.)
South 7 Conference Duals
Round 4 (6 Team)
120
01/27
L
F 5-0 1:07
N. Scott
Cahokia (H.S.)
South 7 Conference Duals
Round 3 (6 Team)
120
01/17
L
F 16-2 5:39
J. Agnew
Murphysboro
Murphysboro @ Mt. Vernon (H.S.)
Round 1
126
12/27
L
F 2-0 0:43
L. Gribbins
Rochester
Jack Gardner Memorial JV Tournament
Placement
126
12/27
L
F 2-0 0:41
T. Street
Mt. Zion
Jack Gardner Memorial JV Tournament
ALL SEMIS
126
12/27
W
F 4-2 1:11
B. Farris
Mattoon
Jack Gardner Memorial JV Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/27
W
F 2-2 1:02
J. Dandridge
Alton (Sr.)
Jack Gardner Memorial JV Tournament
round 1
126
12/07
W
F 0-0 0:34
k. Vialva
Plantation
Flanagan, Fort Lauderdale, Plantation, Coral Springs
Round 1
132
12/07
L
MD 10-2
T. Regli
Fort Lauderdale
Flanagan, Fort Lauderdale, Plantation, Coral Springs
Round 1
138
12/07
W
F 0-0 4:18
C. Kam
Flanagan
Flanagan, Fort Lauderdale, Plantation, Coral Springs
Round 1
132
12/02
W
DEC 21-16
K. Ratcliff
Belleville East
GC Girls Invite/Ganz Freshmen Tourney
Placement Round
126
12/02
L
F 7-0 1:19
R. Boone
Liberty(Wentzville)
GC Girls Invite/Ganz Freshmen Tourney
Round 5
126
12/02
L
F 2-0 0:22
B. Jones
Collinsville
GC Girls Invite/Ganz Freshmen Tourney
Round 4
126
12/01
W
F 7-0 1:51
K. Ratcliff
Belleville East
GC Girls Invite/Ganz Freshmen Tourney
Round 2
126
10/07
L
F 11-4 3:38
N. Sanabria
Team Blue Steel Wrestling Club
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 5 (5 Man)
V 138
10/07
L
F 4-0 2:57
J. Brady
Unattached
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 4 (5 Man)
V 138
10/07
L
DEC 6-4
J. Aubin
Columbus explorers
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 3 (5 Man)
V 138
10/07
L
MD 15-3
M. Odell
Golden Bears
Juggernaut South Dade Qualifier
Round 2 (5 Man)
V 138
09/23
L
DEC 6-0
R. Crum
Wellington
Juggernaut Wellington Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
09/23
W
F 2-0 1:12
K. Villavicencio
Arch bishop mccarthy high scho
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023