Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brady Thomas
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
BT
Blair
Fuquay Varina
Ionia
Ionia Middle School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 2-5 0:40
B. Thurlby
Charlotte
Grand Ledge MS Invite
Round 3 (4 Man)
129-132
02/17
W
M FOR 0-0
A. Keller
Three Rivers
Grand Ledge MS Invite
Round 2 (4 Man)
129-132
02/16
L
F 7-5 1:22
K. Shaw
Portland
Grand Ledge MS Invite
Round 1 (4 Man)
129-132
02/10
L
F 4-4 4:06
Z. Peterson
Ogallala
NSAA Class B District 4
Semis and WB3
126
02/10
W
F 11-1 1:29
J. Graham
Sidney
NSAA Class B District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/10
L
F 9-0 2:47
G. Vanover
Beatrice
NSAA Class B District 4
Round 1
126
02/03
L
F 2-0 0:33
G. Vanover
Beatrice
NSAA State Dual Championships
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
02/03
L
F 5-0 1:51
C. Eimermann
York
NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
126
01/27
L
F 2-1 1:26
E. Sutton
Elkhorn
2024 EMC Individual Tournament
Round 3
126
01/27
L
F 5-0 1:40
B. Kreikemeier
Bennington
2024 EMC Individual Tournament
Round 2
126
01/27
L
F 2-0 1:05
J. Thommen
Whitehall Middle School
Lakewood Middle School tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
137
01/27
L
F 2-0 0:20
T. Densmore
Charlotte Middle School
Lakewood Middle School tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
137
01/26
W
F 2-0 0:40
A. Gilbert
Whitehall Middle School
Lakewood Middle School tournament
Round 1 (16 Man)
137
01/23
W
F 2-0 1:15
B. Bolton
Council Bluffs Abraham Lincoln
Harlan JV Tournament
Round 3 (4 Man)
126-134
01/23
L
F 6-1 3:29
D. Geith
Logan-Magnolia
Harlan JV Tournament
Round 2 (4 Man)
126-134
01/22
L
DEC 10-3
D. Smith
Atlantic
Harlan JV Tournament
Round 1 (4 Man)
126-134
01/20
L
F 4-0 2:57
H. Ulloa
North Scott
2024 Ed Winger Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/20
L
F 4-0 1:04
E. Sodergren
Ankeny Centennial
2024 Ed Winger Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/16
W
DEC 6-4
D. Mattingly
Willow Spring
Fuquay Varina @ Willow Spring
Round 1
113
01/11
L
DEC 8-1
A. Ockerman
Corinth Holders
Conference Tri @ Fuquay
Round 1
113
01/11
L
DEC 5-2
J. Young
Clayton
Conference Tri @ Fuquay
Round 1
113
01/06
L
F 15-2 4:35
B. Hagen
Carroll
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/06
L
F 9-1 1:08
A. Smith
Atlantic
Rollin Dyer Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/06
W
DEC 6-2
C. Willingmyre
Northwood
Fuquay Varina @ Northwood
Round 1
113
01/05
L
F 15-2 4:52
J. Ferguson
Elkhorn North
EMC Dual Tournament 2024
Round 3 (8 Team)
126
01/05
L
TF 17-1 2:59
H. Good
Waverly
EMC Dual Tournament 2024
Placement Matches (8 Team)
126
01/05
L
F 4-0 1:18
B. Kreikemeier
Bennington
EMC Dual Tournament 2024
Cross Bracket (8 Team)
126
01/04
W
F 0-0
O. Bakhshi
South Garner
Fuquay Varina @ South Garner
Round 1
113
01/04
W
F 0-0
O. Bakhshi
South Garner
Conference Tri - South Garner
Round 1
113
12/21
L
F 0-0
J. Salazar
Southern Nash
Pilkington Duals
Round 1
113
12/20
W
F 8-5
O. Bakhshi
South Garner
Pilkington Duals
Round 1
113
12/20
L
F 0-0
C. McMahon
Aycock
Pilkington Duals
Round 1
113
12/20
W
F 2-0
O. Ruiz
Southern Wayne Senior
Pilkington Duals
Round 1
113
12/15
L
Replay
DEC 7-3
E. McCrery
Bennington
Flatwater Fracas 2023
Semis & WB (16 Team)
126
12/15
L
Replay
F 4-1 1:54
K. Kowalek
Kearney
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
126
12/15
L
Replay
F 2-0 1:05
B. Delano
Columbus
Flatwater Fracas 2023
Round 4 (6 Team)
126
12/15
L
Replay
F 5-2 3:21
W. Tucker
Smith Center HS
Flatwater Fracas 2023
Round 2 (6 Team)
126
12/15
L
Replay
F 8-0 3:11
J. Monrroy
Norfolk
Flatwater Fracas 2023
Placement (16 Team)
126
12/15
L
Replay
MD 12-3
I. Cooper
Lincoln Southeast
Flatwater Fracas 2023
Round 5 (6 Team)
126
12/07
W
DEC 6-2
D. Mattingly
Willow Spring
Willow Spring @ Fuquay Varina
Round 1
113
11/11
L
F 4-0 1:55
I. Cooper
LSE
Heartland Havoc - 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
114-123
11/11
L
F 13-2 3:17
W. Forney
Nebraska Wrestling Academy
Heartland Havoc - 2023
Quarterfinals (8 Man)
114-123
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
DEC 4-3
T. Sanchez
Crete
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round3
115-121
01/16
L
F 5-2 2:33
K. Stege
Lincoln Northeast
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round 2
115-121
01/16
W
F 8-3 3:34
L. Ritchey
Lincoln Northstar
2023 Lincoln Pius X Boys JV
Round 1
115-121
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023