Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Englehaupt
Results
High School Results
Team Name
Peru (St. Bede)
Peru St. Bede Academy
St. Bede
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 2:47
C. FURAR
Mendota
IHSA 1A Regional @ Sandwich
Semis and WB3
157
02/03
L
F 4-1 0:52
P. Arkels
Princeton
IHSA 1A Regional @ Sandwich
Quarters and WB1
157
01/29
W
F 0-0 1:21
J. Tribuzio
Norridge (Ridgewood)
CPFL Conference Duals
Round 1
157
01/29
L
F 0-0 0:24
R. Leifheit
Ottawa (Marquette)
CPFL Conference Duals
Round 1
157
01/18
L
F 0-0 1:59
K. Edmunds
Orion
Tri @ Morrison
Round 1
157
01/17
W
DEC 11-9
B. Huggins
Port Byron (Riverdale)
Newman, Riverdale, St. Bede Tri `23-`24
Round 1
157
01/10
L
DEC 7-4
C. V
Manteno
St. Bede / Manteno / Seneca
Round 1
157
01/08
L
F 0-0 1:16
R. Leifheit
Ottawa (Marquette)
Morris Dual
Round 1
157
01/06
L
F 5-0 2:24
A. Paull
Morris
Peru (St. Bede) @ Morris
Round 1
157
01/05
L
F 2-0 1:29
V. Bonnell
Erie
Erie, St. Bede
Round 1
157
12/29
L
F 4-1 1:07
T. Wilson
Coal City
ABE`s Rumble
Round 3 (6 Team)
157
12/29
L
F 2-0 0:44
N. Benz
Quincy Notre Dame
ABE`s Rumble
Placement (16 Team)
157
12/29
L
F 2-0 0:25
M. Strader
Cumberland
ABE`s Rumble
Round 1 (6 Team)
157
12/29
W
F 4-1 1:38
S. Mcglown
Knoxville
ABE`s Rumble
Round 4 (6 Team)
157
12/29
W
F 2-0 0:27
R. Turner
Illini Bluffs
ABE`s Rumble
Champ Round 1 (16 Team)
157
12/29
L
F 2-0 0:50
J. Askren
Mt. Carmel
ABE`s Rumble
Round 2 (6 Team)
157
12/27
L
F 2-0 1:28
S. Smith
Sandwich
2023 Sandwich Dual Team
Round 2 (10 Team)
157
12/27
L
F 4-1 1:06
S. Izzi
Peotone High School
2023 Sandwich Dual Team
Round 4 (10 Team)
157
12/27
L
F 2-0 0:47
T. STONITSCH
Rock Falls
2023 Sandwich Dual Team
Round 3 (10 Team)
157
12/27
L
F 14-5 2:16
B. Brewick
Genoa-Kingston HS
2023 Sandwich Dual Team
Placement
165
12/09
L
F 2-0 1:11
T. Richardson
Rock Island (H.S.)
Riverdale`s Jim Boyd Wrestling Invite
Rd 3- 2nd Wrestleback (16 Man)
157
12/09
W
F 2-0 0:43
K. Miller
Oneida (ROWVA)
Riverdale`s Jim Boyd Wrestling Invite
Round 2
157
12/09
L
F 2-0 0:49
I. Mendoza
Sterling
Riverdale`s Jim Boyd Wrestling Invite
Round 1 (16 Man)
157
11/29
L
F 0-0 0:44
W. Blasdell
Fulton (H.S.)
Peru (St. Bede) @ Fulton (H.S.)
Round 1
144
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020