Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Walker Cook
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Kearney Middle School
TEAM GRIND HOUSE
Team Grind House
Team Grind House Wrestling Club-AAA
Team Grindhouse
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
F 3-7 3:16
W. Green
Marksmen Wrestling Club-AA
2024 Missouri USA State Championships
Round 7
135
03/09
W
Replay
DEC 5-0
Z. Green
JC Youth Wrestling Club-AAA
2024 Missouri USA State Championships
Round 5
135
03/09
W
Replay
F 5-0 1:17
E. Phelps
Oak Grove Little League Wrestling Club-AAA
2024 Missouri USA State Championships
Round 4
135
03/09
W
Replay
MD 13-5
G. Parker
Jackson Wrestling Club-AAA
2024 Missouri USA State Championships
Round 3
135
02/18
W
DEC 7-6
J. Maguire
Independence Youth Wrestling
The Bear Brawl
Round 4 (All Brackets)
135-140
02/18
L
F 12-4 3:25
J. Decker
Warsaw Wildcat Wrestling
The Bear Brawl
Round 3 (6&5 Man Brackets)
135-140
02/18
W
F 0-4 2:11
L. Claxton
Holden Youth Wrestling
The Bear Brawl
Round 2 (All Brackets)
135-140
02/18
W
DEC 7-3
B. Brewster
Warsaw Wildcat Wrestling
The Bear Brawl
Round 1(6&5 Man Brackets)
135-140
02/11
L
FOR 0-0
N. Mubanga
Excelsior Springs
Super Bowl Showdown
Round 4
130-135
02/03
L
DEC 10-6
J. Stansberry
Arlington Wrestling Club
Missouri Nationals Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
02/03
W
F 2-0 0:51
M. Martin
Sedalia Youth Wrestling
Missouri Nationals Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
135
02/03
L
DEC 4-1
J. Smith
Team St. Louis
Missouri Nationals Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
135
02/03
W
F 4-1 1:01
L. Walden
Willard Youth Wrestling
Missouri Nationals Championships
Round 1 (16 Man)
135
01/28
L
DEC 3-0
R. Clevenger
VICTORY
Victory Open
Round 5 (6 Man)
140
01/28
L
DEC 7-6
D. Coots
Lathrop Youth Wrestling Club
Victory Open
Round 4 (6 Man)
140
01/28
W
F 4-1 1:15
G. Mitchell
Platte County Wrestling club
Victory Open
Round 2 (6 Man)
140
01/28
W
F 4-1 0:54
K. Phillips
JACKSON COUNTY
Victory Open
Round 1 (6 Man)
140
01/21
L
DEC 7-2
G. Kennedy
MAYSVILLE
Savannah Youth Open
Round 3
150
01/21
W
F 2-0 0:36
W. Fox
Savannah
Savannah Youth Open
Round 2
150
01/21
W
TF 17-1 4:13
A. Harper
ST JOE METRO
Savannah Youth Open
Round1
150
01/14
L
DEC 6-3
L. Hyder
GREATER HEIGHTS
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 5 (5 Man)
135-145A
01/14
W
FOR 0-0
B. Hennegin
EAGLES (LIBERTY)
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 4 (5 Man)
135-145A
01/14
W
DEC 9-3
A. Hensley
EAGLES (LIBERTY)
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 3 (5 Man)
135-145A
01/14
W
MD 13-3
K. Scott
LEES SUMMIT BRONCOS
2024 EAGLES (LIBERTY NORTH) TOURNAMENT
Round 2 (5 Man)
135-145A
01/14
W
F 4-1 1:24
G. Mitchell
Platte County Wrestling Club
Platte County Anchor Down Open/Novice
Placement Matches (8 Man)
135-140
01/14
W
F 2-0 0:18
K. Phillips
Jackson County Wrestling
Platte County Anchor Down Open/Novice
2nd Wrestleback (8 Man)
135-140
01/13
L
DEC 11-6
R. Clevenger
VICTORY
Platte County Anchor Down Open/Novice
Quarterfinals (8 Man)
135-140
01/07
W
DEC 14-7
J. Schroeder
Columbia Wrestling Club
JC Youth Wrestling Governors Cup
Placement Matches (8 Man)
135-140
01/07
W
TF 18-3 3:00
G. Ivy
JC Youth Wrestling Club
JC Youth Wrestling Governors Cup
2nd Wrestleback (8 Man)
135-140
01/07
L
F 5-2 2:10
B. Wood
JC Youth Wrestling Club
JC Youth Wrestling Governors Cup
Semis & 1st WB (8 Man)
135-140
01/07
W
F 4-1 1:07
J. Schroeder
Columbia Wrestling Club
JC Youth Wrestling Governors Cup
Quarterfinals (8 Man)
135-140
12/02
W
DEC 7-1
N. Mubanga
Excelsior Springs Middle School
NKC Middle School Tournament
Placement Matches (8 Man)
131
12/02
W
MD 13-3
T. Lewis
Raytown South
NKC Middle School Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
131
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020