Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Johan Alcantara Lund
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 2-0 1:01
B. DeRoo
Belgrade-Brooten-Elrosa
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
152A
02/24
W
TF 18-3 3:00
T. Neubarth
Central Public Schools
MSHSL Section 4A Individual
5: 1st Place
152
02/24
W
MD 11-1
S. Brennan
St. Agnes
MSHSL Section 4A Individual
3: Semifinals
152
02/24
W
F 14-1 2:12
L. Aglieco
Trinity School at River Ridge
MSHSL Section 4A Individual
2: Quarterfinals
152
02/03
W
M FOR 0-0
T. Graham
Minneapolis Edison
Twin Cities Championships
1st Place
152Mpls
02/03
W
F 2-0 1:19
C. Olvera
Minneapolis Roosevelt
Twin Cities Championships
Round 2
152Mpls
02/03
W
F 6-0 1:00
S. Naughton-Ron
Minneapolis Southwest
Twin Cities Championships
Round 1
152Mpls
02/02
W
F 4-0 0:38
C. Olvera
Minneapolis Roosevelt
Minneapolis North Tri
Round 1
152
02/02
W
F 2-0 0:15
E. Nelson
Minneapolis Washburn
Minneapolis North Tri
Round 1
152
01/31
W
F 0-0 1:39
L. Aglieco
Trinity School at River Ridge
Trinity School at River Ridge vs. Minneapolis North Community
Round 1
152
01/31
L
F 0-0 0:55
P. Kubisa
Eden Prairie
Sibley East duals
Round 1
152
01/27
W
MD 16-4
A. Strack
Sibley East
Sibley East duals
Round 1
152
01/27
W
F 11-0 3:14
P. Hanson
Tri-City United
Sibley East duals
Round 1
152
01/24
W
MD 14-3
M. Gonzales
Hopkins
North Community Quad
Round 1
152
01/24
W
DEC 12-7
J. Sanders
Park Center
North Community Quad
Round 1
152
01/21
W
DEC 15-10
J. Sanders
Park Center
Pirate Wrestling Classic
3rd Place
152
01/20
L
TF 15-0 4:20
C. Solberg
Irondale
Pirate Wrestling Classic
Round 3: Semi`s
152
01/20
W
F 4-3 5:24
K. Woods-Lipscomb
White Bear Lake Area
Pirate Wrestling Classic
Round 2
152
01/20
W
MD 16-5
M. Nail
Rochester Century
Pirate Wrestling Classic
Round 1 (5 Man)
152
01/15
L
F 0-0 3:15
M. McGee
Glenwood City
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/14
W
DEC 12-10 SV
Z. Hoff
Hudson
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/13
W
F 2-0 0:37
C. Roth
Barron
Hall of Fame Duals
Round 1
157
01/06
W
MD 19-6
B. Bender-Ehlke
Chisago Lakes
St. Paul Harding Duals
Round 1
145
01/05
W
F 7-1 1:02
T. Stegeman
Atwater-Cosmos-Grove City
Springfield Quad
Round 1
160
01/05
W
F 2-0 1:04
P. Johnson
Springfield
Springfield Quad
Round 1
160
12/29
L
DEC 8-4
K. Woods-Lipscomb
White Bear Lake Area
Rogers Holiday Matness 2023
5: WB Round 4
152
12/29
W
MD 15-1
B. Kipka
Foley
Rogers Holiday Matness 2023
4: WB Round 3
152
12/28
W
DEC 6-4
B. Hyland
Andover
Rogers Holiday Matness 2023
3: WB Round 2 (All mats)
152
12/28
L
F 5-2 3:02
D. May
Becker
Rogers Holiday Matness 2023
2: Round of 16 and WB #1
152
12/15
L
MD 15-3
B. Yourczek
Royalton-Upsala
EVW Tri
Round 1
152
12/15
L
MD 14-1
C. LaFave
Annand-M Lk Lightning
EVW Tri
Round 1
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020