Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Edward Skiba
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
BRUNSWICK
Brunswick
Brunswick
Ohio Devils
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
Replay
DEC 12-5
J. Rosselli
Olen. Liberty
OHSAA State Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
D1-120
03/10
W
Replay
DEC 4-3
T. Kostoff
Colerain
OHSAA State Tournament
3rd WB (16 Man)
D1-120
01/20
W
DEC 7-5
C. Kaleal
West Geauga
Joshua Hephner Memorial
Finals
120
01/20
W
MD 9-0
M. Mitchell
Spire Academy
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 3
120
01/20
W
F 7-0 4:00
Z. Beard
Lake (Uniontown)
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 2
120
01/20
W
F 6-5 4:30
S. Jones
Austintown Fitch
Joshua Hephner Memorial
Day 2 Round 1
120
01/19
W
F 5-0 1:30
K. Metzler
Hudson
Joshua Hephner Memorial
Round 5
120
01/19
W
F 10-0 2:28
C. Gagliardo
Austintown Fitch- Blue
Joshua Hephner Memorial
Round 4
120
01/19
W
F 9-0 3:29
W. Kirkpatrick
Clear Fork
Joshua Hephner Memorial
Round 3
120
01/13
W
Replay
DEC 14-12 SV
W. McEwuen
ROOTSTOWN
2024 Bill Dies Memorial
1st Place
120
01/13
W
Replay
F 4-1 3:04
I. Sonogan
GLENOAK
2024 Bill Dies Memorial
Champ Semis
120
01/13
W
Replay
TF 16-1 2:34
N. Gintz
GARAWAY
2024 Bill Dies Memorial
Quarters-Champ 3
120
01/12
W
Replay
TF 17-1 6:00
B. Hexter
OLMSTED FALLS
2024 Bill Dies Memorial
Champ 2 + Consi 1
120
12/29
W
Replay
MD 12-2
B. Miller
Oak Harbor
Medina Invitational Tournament 2023
7th Place Day 2
120
12/29
L
Replay
DEC 5-2
K. Mokros
Olentangy (Lewis Center)
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 12 - (Consi quarters) Day 2
120
12/29
W
Replay
DEC 4-0
P. Costa
Granville
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 10 - (Consi rd 6) Day 2
120
12/28
L
Replay
MD 24-12
C. Limbert
Buckeye (Medina)
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 7- (Champ Quarters) Day 1
120
12/28
W
Replay
MD 11-2
W. McEwuen
Rootstown
Medina Invitational Tournament 2023
Rd 5 (3 Champ) Day 1
120
12/28
W
Replay
F 16-0 5:02
Z. Beard
Lake Uniontown
Medina Invitational Tournament 2023
Round 2- (2 champ) Day 1
120
12/09
W
DEC 6-1
C. Morgan
Westlake
The North Coast Classic
Finals
120
12/09
W
DEC 5-0
B. McGraw
St. Ignatius
The North Coast Classic
Semis & 3rd WB (32 Man)
120
12/09
W
F 5-0 1:33
J. Ratajczak
Berea-Mid
The North Coast Classic
Quarters & 1st WB (32 Man)
120
12/09
W
F 10-0 1:56
E. Moo
Saint Vincent Saint Mary
The North Coast Classic
Bracket Round 1 (32 Man)
120
12/08
W
F 15-1 3:02
J. Stannert
North Royalton
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
120
12/08
W
F 5-0 1:55
J. Alex
Baldwin
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
120
12/08
W
DEC 8-7
E. Tolliver
Ringgold HS
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
DEC 4-2
P. Montes
Cow Valley
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (16 Team)
113
06/21
L
Replay
DEC 8-1
k. Muyleart
Cedar Cliff High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
113
06/21
L
Replay
DEC 8-4
A. Huerta
West Forsyth
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
113
06/21
W
Replay
MD 11-2
H. Lian
Perry Meridian Blue
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
113
06/21
W
Replay
F 2-0 0:54
J. Cochran
Naperville Phoenix
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (16 Team)
113
06/21
W
Replay
F 10-0 5:16
J. Sabbia
Griffin Fang
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
113
06/21
W
Replay
F 2-0 1:58
T. Horel
Westside WC
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
113
06/21
W
Replay
DEC 10-4
A. Schnobrick
Cowboy Forever
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
113
06/21
W
Replay
F 2-0 2:00
J. Franz
Springboro 1
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
113
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023