Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Paxton Ulrich
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 12-6
G. Peoples
Dallas Kimball
UIL Boys Region 2-5A
Challenges
132
02/10
L
DEC 10-8
S. Olivier
Frisco Centennial
UIL Boys Region 2-5A
Finals
132
02/10
W
F 4-0 2:13
E. Guzman
Dallas Hillcrest
UIL Boys Region 2-5A
Round 6- Consy Semis
132
02/10
L
F 2-0 0:57
K. Mcdermott
Frisco Heritage
UIL Boys Region 2-5A
Round 4-Semis and 3WB
132
02/09
W
F 13-2 2:12
M. Buziewicz
Frisco Independence
UIL Boys Region 2-5A
Round 2: Quarters and 1WB
132
02/09
W
F 5-0 1:41
E. Guzman
Dallas Hillcrest
UIL Boys Region 2-5A
Round 1: Championship
132
02/04
W
MD 9-0
S. Bazan
North Richland Hills Birdville
UIL Boys District 5-5A
Round 6
132
02/03
W
F 12-5 3:40
J. Martin
Grapevine
UIL Boys District 5-5A
Round 4
132
02/03
W
F 4-0 1:03
A. Rahal
Fort Worth South Hills
UIL Boys District 5-5A
Round 2
132
02/03
W
F 8-0 0:56
T. O`Quinn
Fort Worth Western Hills
UIL Boys District 5-5A
Round 1 (16 Man)
132
01/29
W
F 0-0
L. Toreja
Willis
College Station Duals
Round 1
132
01/29
W
F 0-0
J. Ortiz
Conroe
College Station Duals
Round 1
132
01/25
W
F 2-0 1:10
D. Garcia-Diaz
Springtown
Benbrook Quad
Round 1
132
01/25
W
TF 17-1 3:27
S. Bazan
North Richland Hills Birdville
Benbrook Quad
Round 1
132
01/24
W
F 6-0 2:51
C. Slemmons
Fort Worth Benbrook
Benbrook Quad
Round 1
132
01/20
W
MD 14-6
B. O`Brien
Frisco Emerson
13th Annual Coyote Classic: Boys
R6: Placements
132
01/20
W
F 2-0 0:58
O. Santana
Frisco Memorial
13th Annual Coyote Classic: Boys
Rd 5: Con-Semi
132
01/20
L
F 5-0 3:27
K. Mcdermott
Frisco Heritage
13th Annual Coyote Classic: Boys
Rd 4: Semis
132
01/20
W
F 5-3 3:56
B. Key
Euliss Trinity
13th Annual Coyote Classic: Boys
RD 2: Quarters
132
01/18
W
F 6-0 2:26
R. Abla
Little Elm
Little Elm @ Colleyville Heritage
Round 1
132
01/13
L
F 3-2 1:25
S. Olivier
Frisco Centennial
Highway Five Invitational (Boys)
1st Place
132
01/13
W
F 5-1 5:15
J. Weeks
Gunter
Highway Five Invitational (Boys)
Semis
132
01/13
W
F 15-3 3:45
M. Buziewicz
Frisco Independence
Highway Five Invitational (Boys)
Quarters
132
01/05
W
F 2-0 1:44
C. Holbrook
Grapevine
Grapevine Duals
Round 5 (8 Team)
132
01/05
W
F 5-0 1:16
C. Burkett
Richardson Pearce
Grapevine Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/05
W
F 4-0 0:29
F. Lozano
El Paso Del Valle
Grapevine Duals
Round 7 (8 Team)
132
01/05
W
F 2-0 0:36
M. Gutierrez
Silver
Grapevine Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/05
W
F 6-1 1:54
R. Contreras
Bishop Lynch Hs
Grapevine Duals
Round 1 (8 Team)
132
12/30
L
F 14-0 4:41
J. Jackson-Bey
Allen
3rd Annual NYE Scuffle
1st
132
12/30
W
MD 13-1
A. Valdes
Frisco Lebanon Trail
3rd Annual NYE Scuffle
Semis and Consos (24&16)
132
12/30
W
F 7-2 1:25
A. McFarland
Princeton
3rd Annual NYE Scuffle
Quarters (24&16)
132
12/29
W
TF 17-1 4:07
P. Hensley
Fort Worth Chisholm Trail
3rd Annual NYE Scuffle
Round 5 (24&16)
132
12/29
W
F 4-1 1:09
J. Kiel
Prosper Walnut Grove
3rd Annual NYE Scuffle
Round 3
132
12/29
W
F 2-0 0:34
J. Milan-Perez
Dallas Skyline
3rd Annual NYE Scuffle
Round 2
132
12/09
W
F 4-1 1:40
Z. Hudson
Boswell
EMS-ISD Tournament Varsity Boys
Placement (24 Man)
132
12/09
W
F 4-2 2:00
O. Rojas
South Grand Prairie
EMS-ISD Tournament Varsity Boys
Semis & WB (24 Man)
132
12/08
W
F 7-3 5:16
B. Sayles
Midlothian Heritage
EMS-ISD Tournament Varsity Boys
Quarters & WB 3 (24 Man)
132
12/08
W
F 4-0 1:10
N. Urrecha
Irving Nimitz
EMS-ISD Tournament Varsity Boys
Round 2 (24 Man)
132
12/07
W
F 7-1 1:00
P. Weeks
North Richland Hills Richland
North Richland Hills Richland vs. Colleyville Heritage
Round 1
132
12/02
L
F 4-1 3:09
C. Baumgartner
Dallas Highland Park
Mike McCready Memorial Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
12/02
W
DEC 6-1
B. Dale
Lewisville Marcus
Mike McCready Memorial Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
132
12/01
W
F 10-0 1:53
J. Kiel
Prosper Walnut Grove
Mike McCready Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/01
W
F 2-0 0:14
C. Coates
Frisco Lebanon Trail
Mike McCready Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/01
W
F 2-0 0:27
E. Warner
Frisco Reedy
Mike McCready Memorial Invitational
Round 1 (32 Man)
132
11/22
W
F 4-2 3:41
J. Safir
Richardson Pearce
Colleyville Heritage @ Richardson Pearce
Round 1
132
11/22
W
TF 17-2 3:15
J. Soto
Princeton
Colleyville Heritage @ Princeton
Round 1
132
11/12
W
F 14-2 5:43
P. Phuong
Cypress Springs
College Station Duals
Round 1
132
11/11
W
F 2-0 1:47
D. Jimenez
Salado
College Station Duals
Round 1
138
11/11
W
F 4-1 1:01
T. Kelly
College Station
College Station Duals
Round 1
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020